Genel Manşet Moda

VSCO’laştırdıklarımızdan mısın?

vscogirl

VSCO girl kime denir? VSCO girllerin ortak özellikleri nelerdir? VSCO uygulamasıyla alakası var mı? Hangi ürünleri kullanıyorlar?

Bir fotoğraf düzenleme uygulaması olan VSCO Cam yeni bir akımı da beraberinde getirdi, VSCO Girl’ler. Yeni trend VCSO kızları kimdir, neye denir ve ne yaparın cevaplarını veriyoruz.

Yazı İrem Naz Güvel

VSCO girl estetik pozlar

VSCO Girl terimi aslında uzun zamandır olsa da son dönemde zirve dönemini yaşıyor. Tumblr kızlarının günümüze yansıması olarak da tanımlayabiliriz. Her VSCO kızı, uygulamayı kullanmak zorunda değil. Ancak fotoğraflar belli bir estetik anlayışını takip etmeli. Güzel bir grafitinin önü veya günbatımı tarz bir fon oluşturacaktır. Önemli olan yaşam tarzını ve moda anlayışını yansıtmak.

Lauren Riihimaki

Markadan kaçma

VSCO kızlarını bir bakışta tanıyacağın birçok detay var. Kıyafetlerde önemli olan sade ama trend olması. Büyük beden tişört ve sweatler ile altına geçirilen bir kot VSCO kızlarının resmi forması. Şimdi dikkat edilmesi gereken detaya geliyoruz. Bu kızların belli markalarla araları çok iyi. Ayakkabı konusunda Birkenstock, Crocks ve Vans’dan başka bir marka tercih etmemelisin.

Kilit nokta, aksesuar

Gelelim asıl VSCO kızlarının imza aksesuarlarına. Estetik fotoğraf çekmenin uğraşmalı bir şey olduğunu düşünüyorsan bu dediklerimizden sonra tekrar düşün. Bu kızları, VSCO kızları yapan şey aksesuarlar. Choker kolyeler, bolca yüzük, kadife büyük tokalar ki zaman zaman bileklik olarak da kullanılabilir, arkadaş bileklikleri, Fjällräven sırt çanta, metal pipetler, polaroid kamera ve deniz kabuğu kolyeden en az 5 tanesiyle tarzını tamamlamalısın. Hydro Flask su şişen mutlaka ama mutlaka olmalı. Bu su şişelerine sahip olduğun gibi onları sade bırakamazsın. Üstlerine bir sürü sticker yapıştırmalısın. Neyse ki bu konuda senin yardımına yetişiyoruz. Heygirl stickerlarından bol bol kullanabilir ve tarzını yansıtabilirsin:)

Uğraşılmamış güzellik

Bu akımında doğal güzelliği ortaya çıkarmak önemli olduğundan sade ve yok gibi bir makyaj tercih edilmeli. Amaç, uğraşmadan yapılmış bir makyaj görünümü yakalamak. Tırnaklarda da mat ve koyu renkler yerine pastel renkler hakim.

VSCO girl’lere son söz

VSCO kızları hakkında bu bilgileri öğrendikten sonra marka ve pahalı aksesuar kullanımından dolayı, bunun biraz zengin işi olduğunu düşünebilirsin. Ama böyle olmasına gerek yok. Markalar olmadan da doğal güzelliğin ve estetik fotoğraflarınla bir VSCO kızı olabilirsin:)

Yorum Yapın