Moda

Top modellerden stil dersi

alt

alt

Kimi kusursuz fiziğiyle, kimi de kendine özgü tarzıyla dikkat çeken top modeller, moda dünyasını peşinden sürüklüyor.

 

 

 

 

 

 

 

Yazı: Ege Baran 
Prodüksiyon: Canan Danyıldız

Haydi sen de onların izini sür! Kate Moss, Heidi Klum ve Agyness Deyn’in podyumlardaki yükseliş hikayesi ve onların tarzlarını yansıtan ürünler, Heygirl’ün 34-39. sayfalarında! Gisele Bündchen ve Alessandra Ambrosio’nun tarzları ve giyim sırları ise burada! modeller, moda dünyasını peşinden sürüklüyor. Haydi sen de onların izini sür! Kate Moss, Heidi Klum ve Agyness Deyn’in podyumlardaki yükseliş hikayesi ve onların tarzlarını yansıtan ürünler, Heygirl’ün 34-39. sayfalarında! Gisele Bündchen ve Alessandra Ambrosio’nun tarzları ve giyim sırları ise burada!

 

Podyumların Audrey Hepburn’ü

Dünyanın en pahalı süper modeli olan Gisele, gerçekten kusursuz bir güzelliğe sahip!

altGISELE BÜNDCHEN

Podyumlardan bugüne kadar birçok güzel manken geldi geçti, ancak kabul edelim; hiçbiri, yarı Alman yarı Brezilyalı Gisele Bündchen kadar güzel değildi. Onunki bambaşka bir güzellik. Kuğu gibi adeta! Kusursuz, duru ve zarafet dolu bir güzelliği var. Bu yüzden onun için podyumların Audrey Hepburn’ü desek yeridir. 20 Temmuz 1980’de Brezilya’nın güneyindeki küçük bir kasabada, Horizontina’da dünyaya gelen Bündchen, 15 yaşındayken bir okul gezisi sırasında keşfedilmiş. Üstelik Big Mac’inden kocaman bir ısırık alırken! Aslına bakarsanız manken olmayı düşünmüyormuş. Genç kızken en büyük hayali, günün birinde başarılı bir voleybol oyuncusu olmakmış. Babası da başta karşı çıkmış, kızının manken olmasına… Ancak sonra yelkenleri suya indirip kızına destek olmuş. 1995 yılında Elite Look Model Yarışması’nda elde ettiği ikincilikle moda dünyasının kapısını aralayan Bündchen, podyuma adımını da bir yıl sonra, New York Moda Haftası’nda attı. 1997’de de Alexander McQueen, Dolce&Gabbana ve Armani gibi ünlü markalar için podyumdaydı güzel manken.

Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi 
Valentino, Versace, Dolce&Gabbana, Givenchy, Bvlgari, Louis Vuitton, Armani… Kısacası modanın tüm devleri onunla çalışmak için can atıyor. En seçkin moda dergileri onu defalarca kapak yaptı. İşinin ustası olduğu kesin. Bu yüzden de dünyanın en pahalı mankeni olmayı hak ediyor doğrusu. Zaten kendisi, dünyanın en zengin süpermodeli olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi bile. İsminin başına getirilen en’ler bununla da sınırlı değil. Rolling Stone Dergisi’nin dünyanın en güzel kadını, GQ’nun da dünyanın en çok arzulanan kadını seçtiği Bündchen’ın kusursuz fiziği, Vogue ve Sunday Times tarafından da “dünyanın en güzel vücudu” yakıştırmasıyla taçlandırıldı. 
Biliyor musun

  • 2004 yılında “Taxi” adlı filmde banka soyguncusu Vanessa’yı canlandıran manken, 2006 yılında da Meryl Streep ve Anne Hathaway’in başrollerinde yer aldığı “Şeytan Marka Giyer” filmi için kamera karşısına geçti. Ama bu kez kendisi olarak!
  • Bir süre Leonardo DiCaprio ile ilişki yaşayan, şimdilerde ise yine bir oyuncu olan Tom Brady ile birlikte olan Bündchen’ın en büyük hayali, günün birinde mutlu bir yuva kurup güneşin hiç eksik olmadığı bir yerde, göl kenarında bir çiftlikte yaşamakmış. Umarız bu düşü gerçek olur!
  • Onu çok yakında bir U2 videosunda görürsen de sakın şaşırma. Çünkü Bono ile tanışıp arkadaş olan Gisele Bündchen, ünlü grubun bir videosunda oynamak için söz vermiş.

Onu model al 
Uzun elbiseleri ve şık aksesuarlarıyla göz kamaştıran ünlü kağıt bebek, renkleri karıştırmayı, sık sık tarz değiştirmeyi çok seviyor. Sen de moda konusunda onun kadar hızlıysan, bu seçimler tam senlik!

alt

Brezilyalı güzel

Dünyanın en çok kazanan ilk beş mankeninden biri olan Alessandra, kusursuz fiziği kadar kendine özgü stili ile de adından bahsettiriyor.

ALESSANDRA AMBROSIO 
Brezilya’nın havasından mıdır, yoksa suyundan mıdır bilinmez, kadınları çok güzel oluyor. Manken ajansları için kesinlikle eşsiz bir kaynak bu ülke. Sıradaki top modelimiz de tıpkı Gisele Bündchen gibi Brezilya’nın güneyinden gelmiş, bugün podyumlarda fırtına gibi esen bir güzel. Alessandro Ambrosio, 1982 doğumlu. O da, Elite Look Model Yarışması’na katılarak moda dünyasına adım attı. Her ne kadar yarışmada dereceye girememiş olsa da güzelliği sayesinde tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Kısa sürede uluslararası alanda adından söz ettirmeye başlayan Ambrosio, bugün dünyanan en çok kazanan ilk beş mankeninden biri. 
Nirvana ve Pearl Jam favorisi 
Dior, Oscar de la Renta, Laura Baguette, Nicole Miller, Byblos ve Kenzo gibi devlerin koleksiyonları için podyuma çıkan Ambrosio, ayrıca dünyaca ünlü iç çamaşır markası Victoria’s Secret’ın da en has mankeni. 2001 yılından beri Victoria’s Secret ile beraber çalışan Ambrosio, markanın ultra feminen pembe serisinin de yüzü aynı zamanda. Sais için kendi mayo ve bikini koleksiyonunu tasarlayan manken göz alıcı fiziğini sağlıklı beslenmeye ve düzenli spor yapmaya borçluymuş. En çok da sörf ve snowboard yapmaktan hoşlanıyormuş. Nirvana ve Pearl Jam’i en sevdiği gruplar arasında sayan güzel mankenin ABD’deki müzik festivallerinin de sıkı bir takipçisi olduğunu belirtelim. Verdiği bir söyleşide en büyük düşlerinden birisinin mutlu bir evlilik yapıp çoluk çocuğa karışmak olduğunu söylemiş, Ambrosio. Bu emeline de yaklaşmış durumda. Nitekim şubat ayında uzun süredir birlikte olduğu sevgilisi Jamie Mazur’dan bir bebek beklediğini açıkladı. Peki, bebek olunca emekliye ayrılmayı düşünüyor mu? Moda dünyasının zirvesinde gezinirken böyle bir karar vereceğini kimse tahmin etmiyor doğrusu! 
Biliyor musun

  • Eskiden kulakları kepçeymiş aslında! Küçük bir estetik müdahaleyle bugünkü halini almış kulakları.
  • Şimdilerde podyumlarda fırtına gibi esen güzel manken, bir zamanlar tıp okuyup kardiyolog olmak istiyormuş. Öyle olsaydı herhalde kalp hastalarının hepsi ona tedavi olmak için birbiriyle yarışacaktı:)

Onu model al 
Alessandra, çekici, yaratıcı ve cesur! Ne giyse kendine yakıştırıyor. Bir gün klasik, başka bir gün çok spor, bazı günlerde çok şık giyiniyor. Sen de moduna göre giyinenlerdensen, onun tarzı tam senlik!

 

 

 

 

Yorum Yapın