Mezuniyet balosunun prensesi sen ol

63302 views Yorum yap

Üniversite, en güzel anılarımıza ev sahipliği yaptığı gibi, mezuniyeti de unutulmaz bir anı olarak hatıralarımızda yer alır. Eğitim hayatının bu son mezuniyet törenini yaşarken artık yetişkin bir birey olarak mezuniyet balosunda daha bilinçli ve olgun bir birey olduğunuzu fark edeceksiniz. Önceki mezuniyet törenlerinize, belki de çocukluk döneminin heyecanlarını yaşarken üniversite mezuniyet balosuna artık yetişkin bir birey olarak katılacaksınız. Peki, üniversite mezuniyeti için elbise seçerken nelere dikkat etmeli, balo elbisenizi belirlerken hangi kriterleri göz önüne almalısınız?

Üniversite eğitimi elbette kolay bir süreç değil. Bir yandan zorlu bir eğitimle boğuştunuz, bir yandan da vücudun ergenlikten yetişkinliğe geçişindeki sancıları yaşadınız.

Vücut hatlarınız artık çok farklılaştı ve yetişkin bir bireyin çizgilerine erişti. Eski kıyafetlerinizin üzerine olmadığını bile fark ediyor olmalısınız. Lise yıllarındaki vücut hatlarınız yerini daha kalın çizgilere bırakmış olabilir. Bu nedenle, mezuniyet elbiseleri seçmek, üniversitede çok daha fazla önem kazanır. Artık gözler daha fazla üzerinizde olacak, bedeniniz elbiseyi daha dikkat çekici biçimde taşıyacak. Dolayısıyla dikkatle seçim yapmalı, daha fazla kriteri göz önüne almalısınız.

Bu yıl mezuniyet balosunda, eğitim hayatınızın finalini en güzel anılarla kapatmak istiyorsanız, herkesin dönüp bakacağı, herkesin hayran kalacağı bir mezuniyet elbisesi ile akıllarda kalmayı tercih edebilirsiniz.

Üniversite mezuniyet elbiselerinde bu yılın trendi, kendinizi rahat hissetmek olarak özetlenebilir. Vücut hatlarınızı zorlamayan, çizgileri tarzınızla uyumlu ve kendinizi de içinde rahat hissedeceğiniz mezuniyet elbiseleri bu yılın tercih edilen tasarımları arasında yer alıyor.

Bu da şaşırtıcı bir şey değil, aksine doğal bir sonuç. Çünkü artık Instagram gibi sosyal medya platformları varken kimse yapmacık bir görüntü verdiği fotoğraflarla ömür boyu anılmak istemiyor.

Dolayısıyla, üniversite mezuniyet elbisenizi seçerken, içinde kendinizi rahat hissedeceğiniz abiye elbiseler arasından seçim yapabilirsiniz. Bu sırada, vücudunuzun güçlü yönlerini ön plana çıkartacak bir modeli tercih etmelisiniz.

Örnek vermek gerekirse, yüzücü, sporcu, geniş ve etkileyici omuzlara sahipseniz omuzlarınızı açıkta bırakan bir elbise tercih etmek elbette mantıklı bir hareket olacaktır.

Ya da, diğer senaryoda, basenlerinizden memnun olmadığınızı düşünelim. Bu durumda, vücut hatlarınızı ortaya çıkaran dar modeller yerine basenlerinizi saklayacak dökümlü tasarımlara yönelmeniz doğru olabilir.

Elbette mezuniyet elbisenizin rengi de önemli. Seçeceğiniz renk, tarzınızı ve kimliğinizi ortaya koyacak, arkadaşlarınızın anı fotoğraflarında yer edecek önemli bir detay. Ne renk elbise giyeceğinizi seçerken sevdiğiniz renkleri göz önünde bulundurabileceğiniz gibi farklı renklerin insan psikolojisindeki etkisini de dikkate alabilirsiniz. Bu şekilde çevrenizde istediğiniz etkiyi bırakmanız kolaylaşacaktır. Elbisenizle çantanızın renk veya kontrast uyumu da çok önemli. Abiye çanta modelleri arasında, elbisenizle kontrast oluşturacak bir rengi tercih ederek, çanta aksesuarını da öne çıkaran bir kombin yaratabilirsiniz.

Instagram çağında şunu da unutmamak gerekiyor ki, renkler aynı zamanda görsel hafızada kalacak güçlü etkiler yaratır. Sosyal medyada bir ömür saklanacak fotoğraflarınızın etkisini önceden planlamak için renklerinizi doğru seçmeye çalışın. Balonun yapılacağı salonun hakim renklerini önceden araştırabilirsiniz ve balo salonundaki perdelerin arasında kaybolmak yerine, ortamda kontrast oluşturacak şekilde bir renk seçerek gecenin parlayan yıldızı da olabilirsiniz. Böylece tüm fotoğraflarda en çok göze çarpan insan olmanıza artık kimse engel olamayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir