Gardırop

Yılbaşı gecesi gözler senin üzerinde olsun

2022’ye girerken hepimizi bir heyecan kapladı ve bu yılbaşını kutlarken herkesin gözü senin üzerinde olacak. İşte yılbaşı gecesi daha şık ve etkileyici görünmek isteyenler için önemli tavsiyeler.

2022 tüm hızıyla geliyor ve yılbaşı kutlamaları için planlar yapıldı, kılıçlar çekildi, herkes o gece en güzel görünmek için tüm hazırlıklarını yapıyor. Bir yandan yılbaşı hediyesi seçimleri yapılırken bir yandan da ne giyeceğim sorularıan cevap aranıyor.

Bu hazırlıklar sırasında eğer ufak tefek sorunlar yaşıyorsanız, moraliniz bozulmasın.

Eski kıyafetlerinizin üzerine olmadığını bile fark ediyor olabilirsiniz. Geçen yılki vücut hatlarınız yerini daha kalın çizgilere bırakmış olabilir. Bu nedenle, yeni abiye elbise seçmek, bugün artık daha önemli bir seçim sürecine dönüştü. Çünkü gardıroptaki kıyafetler eski beden ölçülerimize göre seçilmişti. Yaşınız ve bedeniniz büyürken bunun olmaması zaten mümkün değil. Daha irice bir bedense, daha fazla dikkat çekmek anlamına da geliyor. Artık gözler daha fazla üzerinizde olacak, bedeniniz elbiseyi daha dikkat çekici biçimde taşıyacak. Dolayısıyla dikkatle seçim yapmalı, daha fazla kriteri göz önüne almalısınız.

Şık olmak söz konusu olunca bu yılın trendi, kendinizi rahat hissetmek olarak özetlenebilir. Vücut hatlarınızı zorlamayan, çizgileri tarzınızla uyumlu ve kendinizi de içinde rahat hissedeceğiniz kıyafetler bu yılın tercih edilen tasarımları arasında yer alıyor. Rahat kıyafetler, kargo pantolon, ya da kot ceket, geniş gömlekler, rahat ayakkabılar… Gençler arasında çok moda.

Bu da şaşırtıcı bir şey değil, aksine doğal bir sonuç. Çünkü artık Instagram gibi sosyal medya platformları varken kimse yapmacık bir görüntü verdiği fotoğraflarla ömür boyu anılmak istemiyor.

Dolayısıyla, bu yıl davet elbisenizi seçerken, içinde kendinizi rahat hissedeceğiniz tarzlar arasından seçim yapabilirsiniz. Bu sırada, vücudunuzun güçlü yönlerini ön plana çıkartacak bir modeli tercih etmelisiniz. Tabi ki yanında şık bir çanta gibi aksesuarları da ihmal etmeyeceksiniz.

Örnek vermek gerekişe, yüzücü, sporcu, geniş ve etkileyici omuzlara sahipseniz omuzlarınızı açıkta bırakan bir tarz tercih etmek elbette mantıklı bir hareket olacaktır.

Ya da, diğer senaryoda, basenlerinizden memnun olmadığınızı düşünelim. Bu durumda, vücut hatlarınızı ortaya çıkaran dar modeller yerine basenlerinizi saklayacak dökümlü tasarımlara yönelmeniz doğru olabilir.

Elbette elbisenizin rengi de önemli. Seçeceğiniz renk, tarzınızı ve kimliğinizi ortaya koyacak, arkadaşlarınızın anı fotoğraflarında yer edecek önemli bir detay. Ne renk elbise giyeceğinizi seçerken sevdiğiniz renkleri göz önünde bulundurabileceğiniz gibi farklı renklerin insan psikolojisindeki etkisini de dikkate alabilirsiniz. Bu şekilde çevrenizde istediğiniz etkiyi bırakmanız kolaylaşacaktır.

Instagram çağında şunu da unutmamak gerekiyor ki, renklerin aynı zamanda görsel hafızada kalacak güçlü etkiler yaratır. Sosyal medyada bir ömür saklanacak fotoğraflarınızın etkisini önceden planlamak için renklerinizi doğru seçmeye çalışın. Davetin yapılacağı salonun hakim renklerini önceden soruşturabilirsiniz. Böylece salondaki perdelerin arasında kaybolmak yerine, ortamda kontrast oluşturacak şekilde bir renk seçebilir ve gecenin parlayan yıldızı da olabilirsiniz. Böylece tüm fotoğraflarda en çok göze çarpan insan olmanıza artık kimse engel olamayacak.

Yorum Yapın