Gardırop

Yerine göre alışveriş yapma taktikleri

İşin püf noktası, alışverişi nerede ve nasıl yapacağını bilmekten geçiyor. Haydi, sen de tarzına ve isteğine göre alışveriş mekanını belirle ve taktiklerini kap!

 

 

 

 

 

 

 


Pazara gidelim!

Alışveriş yaparken çeşit ve ucuzluk senin için önemliyse, o zaman tercihini semt pazarlarından yana kullanmalısın! İşte pazarda işine yarayacak taktikler…

* Pazarda “pazarlık” yapılır, bunu alışveriş sırasında aklından asla çıkarma! Utanma, sıkılma:) Yan tezgahtaki büyüklerine bir bak, onları örnek al…

* Eğer giysilerini daha özenle seçmek ve sakin bir havada alışveriş yapmak istiyorsan, sabah saatlerini tercih etmelisin. Böylece giysileri kimseyle çekiştirmeden ve yıpranmadan seçebilirsin:)

* Ancak sabahın ilk saatlerinde fazla bir pazarlık payı olmayacağını sana hatırlatalım. Akşam saatlerine kalırsan, büyük indirimlerle istediğini alman mümkün. Senden önce onlarca malın satıldığını ve bol çeşitten nasibini alamayacağını da aklının bir kenarına koy!

* Pazarın bir olumsuz tarafı da alacağın kıyafetleri denemeyecek olman. Bedenini ve ölçülerini iyi bilmen şart.Çünkü sana yakışmayacak ya da bedenin olmayan bir ürünü değiştirmen biraz zor olmayabilir.

Buna dikkat et!
Pazar yerleri kalabalıktır, bu yüzden kendini ve çantanı sürekli kollamanda yarar var.

Yorum Yapın