Senin için en doğru ayakkabı hangisi?

4064 views Yorum yap
Ayakkabı bakımı nasıl yapılır?
* Ayakkabının emmiş olduğu ter, 24 saatte buharlaşır. Bu yüzden bir ayakkabıyı 2 gün ara ile giyerek, ayakkabının ömrünü uzatmış olursun.
* Özellikle kış aylarında yağmur ve kardan çıkmayan ayakkabılarımızın bakımı çok daha önem kazanır. Islak ve nemli ayakkabılarını oda ısısında kurutmalı, ıslak biçimde dolaba kesinlikle kaldırmamalısın. Kalorifer ve güneş altında kurutmak, ayakkabının derisine zarar verir, ona göre!
* Ayakkabı nemliyken, hafif nemli bir bez ile çamur ve kiri almalı, pisliğin üzerinde kuruyup kalmasına izin vermemelisin.
* Özellikle ayaklarının terlemesinden şikayetçiysen, ayakkabılarını her giydikten sonra mutlaka havalandırmalı, dolaba ondan sonra kaldırmalısın. Üstelik şunu da unutma ki, terleyen ayaklar ve kar, ayakkabı derisi üzerinde tuzlanmaya neden olabilir.
* Deformasyonu önlemek için, ayakkabılarını ayak numarana uygun kalıplara koyup bu şekilde muhafaza edebilirsin. kalıba koyulması tavsiye edilir.
* Üstü dikişli olan ayakkabılar, her zaman su geçirme riski taşır. O yüzden bu tarz ayakkabılarını en iyisi yağmurlu ve karlı havalarda giymemek.

* Üzerinde “su geçirmez” ya da “suya dayanıklıdır” notu olmayan her ayakkabı, su geçirme riski taşır, bunu sakın unutma!

Sayfalar: 1 2 3 4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertorial

Anne Sütü Artırmanın Yöntemleri Nelerdir?

Doğumla birlikte kadınların en büyük endişesi bebeklerini en verimli şekilde emzirebilmektir. Anne sütünün en kısa sürede gelmesi, çok miktarda olması ve de bebeğin beslenmesi için yeterli yoğunlukta olması önemlidir. Özellikle ilk 6 ay boyunca

Devamı   25864