İç çamaşırı seçerken bunlara dikkat!

4513 views Yorum yap

Bir çamaşırın üzerinde güzel durması elbette çok önemli. Ama ondan daha da önemlisi, rahat da olması. Sıkan, kaşındıran, iz yapan çamaşırların içinde mutlu olacağın pek düşünülemez, ona göre!

 

 

Bir çamaşırı alırken nelerle giyeceğini iyi düşünmelisin. Eğer açık renkli kıyafetlerinle giymek için bir sutyen ya da külota ihtiyacın varsa, çamaşırının renk ve modelini de ona göre seçmelisin.

Mutlaka kendi ölçüne uygun sutyen almalısın. Örneğin küçük göğüslere sahipsen, büyük görünsün diye büyük sutyen almak ve giymek, sana gün boyunca rahatsızlık verecektir. Eğer kendi sutyen ölçünü bilmiyorsan, bunun çok kolay bir hesaplama yolu olduğunu sana hatırlatalım. İşte yapman gerekenler…

Sutyen ölçüsü iki değerden oluşur; beden ve cup (bone) ölçüsü. Beden ölçüsü vücut büyüklüğü ile, cup ölçüsü ise meme büyüklüğüyle ilgili.

Beden ölçüsü için

Göğüs çevresinin ölçüsünü almak için mezurayı memelerinin altından göğüs kafesine dola. Mezuranın, göğüslerin altından ve sırtınızda düz, yatay bir çizgi oluşturacak biçimde geçmesine özen gösterin. Örnegin çevre ölçün 76 ise kullanman gereken sutyen 80 beden olmalıdır. Çünkü sutyen bedenleri 5 cm’lik birimler halinde yükseldiğinden ana birimi geçen değerlerde bir üst beden alınmalı. İşte sütyen ölçüleri…

Sayfalar: 1 2 3 4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir