Çantan nasıl olmalı?

2517 views Yorum yap

Çanta seçiminle kıyafetinin bütünlüğünü bozabileceğin gibi sağlığını da tehlikeye atabilirsin!  Bu yazıyı kaçırma, kendine en uygun çantayı bul!

Çanta alırken dikkat et!
* Karar vermeden önce mümkün olduğunca çok seçeneğe göz at. Dene, ayna karşısında nasıl durduğuna bak. Ayrıca bir sonraki sezonda demode olabilecek trendy modellere de fazla kapılma.
* Dikkat etmen gereken en önemli noktalardan biri de çantanın vücut ölçülerinle orantılı olması. Eğer kısa boylu ve minyon bir tipsen, bavul tipi çantalardan uzak dur. Senin için dikdörtgen el çantaları daha uygun olacaktır.
* Eğer vücut şeklin yuvarlak hatlıysa çantanın sap uzunluğu çok önemli. Çünkü basende biten bir çanta, kalçalarının daha geniş görünmesine sebep olabilir.
* Eğer kilolu bir kızsan, küçük çantalardan ve kola asılan uzun saplı çantalardan uzak dur.

Nasıl taşımalı?
Çanta taşırken vücudun belli bölgelerine daha fazla yük binebilir ve bu durum omuz/sırt problemlerine yol açabilir. İşte bu konuda dikkat etmen gerekenler…
* Çantanı uzun süre aynı omuzda taşıma. Bu, kasların yanlış çalışmasına ve omurgada eğriliğe sebep olabilir.
* El çantası kullanıyorsan, çantanın ağırlığının vücut ağırlığının yüzde 10’unu geçmemesi gerektiğini unutma.
* Çantanın sapı uzunsa, çapraz takmayı deneyebilirsin. Bu, omurgaya binen yükü azaltacaktır.
 

İlgini çekebilir

Yepyeni okul çantaları

 

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık

Bir sivilcenin hazin öyküsü

Yüzünde çıkan bir sivilce hayatını nasıl etkiliyor, sana neler hissettiriyor? Hem duygularını hem de onunla savaşmak için izlediğin adımları gün gün not alsan, neler yazardın? İşte küçük bir kırmızı noktayla başlayan ve sonu zaferle

Devamı   2631