Moda

Bu yaz tüm davetlerin prensesi sen ol

Bütün kış boyunca Instagram hesabımızı sıkıcı ev içi fotoğraflarla doldurmak zorunda  kaldı. Dışarı çıkmamıza bile izin vermeyip bizi eve kapadılar, odamızın duvarında sıvanın her santimetrekaresini ayrı bir bahane ile Insta’ya bastık. Ama artık yeter. İşte sokağa çıkma yasakları da bitmişken, bütün davetlerin en güzel kızı olma zamanı geldi. Şu küçük ama önemli tavsiyelerimizi aklınızın bir köşesine not edin, davetler, düğünler, nişanlar, arkadaş toplantıları için giyinme zamanı geldiğinde, çok işinize yarayacak, gecenin yıldızı, davetlerin prensesi siz olacaksınız. Söyleyin o Corona’ya prenses geri döndü, şimdi onlar düşünsün!

Karantine nedeniyle evde hapsedildiğimiz günlerde spora ve aktivitelere çok motive olamadık. Bu sadece sizin değil, tüm dünyanın dert yandığı bir konu. Bu süreçte, elbette yaş almanın da etkisiyle vücut hatlarınız artık çok farklılaştı. Artık biraz daha toplu görünüyor olabilirsiniz. Eski kıyafetlerinizin üzerine olmadığını bile fark ediyor olmalısınız. Geçen yılki vücut hatlarınız yerini daha kalın çizgilere bırakmış olabilir. Bu nedenle, yeni abiye elbise seçmek, bugün artık daha önemli bir seçim sürecine dönüştü. Çünkü gardıroptakiler eski beden ölçülerimize göre seçilmişti. Daha irice bir bedense, daha fazla dikkat çekmek anlamına da geliyor. Artık gözler daha fazla üzerinizde olacak, bedeniniz elbiseyi daha dikkat çekici biçimde taşıyacak. Dolayısıyla dikkatle seçim yapmalı, daha fazla kriteri göz önüne almalısınız.

Abiye elbiselerde bu yılın trendi, kendinizi rahat hissetmek olarak özetlenebilir. Vücut hatlarınızı zorlamayan, çizgileri tarzınızla uyumlu ve kendinizi de içinde rahat hissedeceğiniz elbiseler bu yılın tercih edilen tasarımları arasında yer alıyor. Yeni yılın trendlerine göz atmak için LCW modellerini inceleyebilirsiniz.

Bu da şaşırtıcı bir şey değil, aksine doğal bir sonuç. Çünkü artık Instagram gibi sosyal medya platformları varken kimse yapmacık bir görüntü verdiği fotoğraflarla ömür boyu anılmak istemiyor. Üstüne bir de Covid-19 krizi yaşanmışken, kimse kimseyi kandırmasın, o elbiselerin içine zor giriyoruz.

Dolayısıyla, bu yaz için davet elbisenizi seçerken, içinde kendinizi rahat hissedeceğiniz abiye elbiseler arasından seçim yapabilirsiniz. Bu sırada, vücudunuzun güçlü yönlerini ön plana çıkartacak bir modeli tercih etmelisiniz. Tabi ki yanında şık bir çanta gibi aksesuarları da ihmal etmeyeceksiniz.

Örnek vermek gerekişe, yüzücü, sporcu, geniş ve etkileyici omuzlara sahipseniz omuzlarınızı açıkta bırakan bir elbise tercih etmek elbette mantıklı bir hareket olacaktır.

Ya da, diğer senaryoda, basenlerinizden memnun olmadığınızı düşünelim. Bu durumda, vücut hatlarınızı ortaya çıkaran dar modeller yerine basenlerinizi saklayacak dökümlü tasarımlara yönelmeniz doğru olabilir.

Elbette elbisenizin rengi de önemli. Seçeceğiniz renk, tarzınızı ve kimliğinizi ortaya koyacak, arkadaşlarınızın anı fotoğraflarında yer edecek önemli bir detay. Ne renk elbise giyeceğinizi seçerken sevdiğiniz renkleri göz önünde bulundurabileceğiniz gibi farklı renklerin insan psikolojisindeki etkisini de dikkate alabilirsiniz. Bu şekilde çevrenizde istediğiniz etkiyi bırakmanız kolaylaşacaktır. Elbisenizle çantanızın renk veya kontrast uyumu da çok önemli. Abiye çanta modelleri arasında, elbisenizle kontrast oluşturacak bir rengi tercih ederek, çanta aksesuarını da öne çıkarak bir kombin yaratabilirsiniz.

Instagram çağında şunu da unutmamak gerekiyor ki, renklerin aynı zamanda görsel hafızada kalacak güçlü etkiler yaratır. Sosyal medyada bir ömür saklanacak fotoğraflarınızın etkisini önceden planlamak için renklerinizi doğru seçmeye çalışın. Balonun yapılacağı salonun hakim renklerini önceden soruşturabilirsiniz. Böylece balo salonundaki perdelerin arasında kaybolmak yerine, ortamda kontrast oluşturacak şekilde bir renk seçebilir ve gecenin parlayan yıldızı da olabilirsiniz. Böylece tüm fotoğraflarda en çok göze çarpan insan olmanıza artık kimse engel olamayacak.

Yorum Yapın