Manşet Sinema

Yeşil dev avukat

Yeni Marvel karakteriyle tanışmaya hazır mısın? Yeşil dev avukat Jennifer Walters’ın merkezde olduğu “She-Hulk: Attorney at Law” dizisi bu ay Disney+’da başlıyor!

Yazı İrem Naz Güvel

 

– “She-Hulk: Attorney at Law”, avukatlık hayatını ve yeni keşfettiği süper güçlerini dengelemeye çalışan Jennifer Walters’ın eğlenceli maceralarını konu alıyor.

– Dizi, 17 Ağustos’ta Disney+’ta yayınlanacak. Platformun, “WandaVision”da olduğu gibi ilk olarak iki bölüm mü yayınlayacağı, yoksa her bölümü birer birer mi yayınlayacağı konusunda henüz bir bilgi yok.

– İlk başta “She-Hulk”ın 10 bölüm olacağı söylentileri çıkmıştı. Ancak Disney+, dizinin 9 bölümden oluştuğunu resmi olarak duyurdu.

– Jennifer Walters’ı yani She-Hulk’a Tatiana Maslany hayat veriyor. Tatiana’yı “Orphan Black” ve “The Harper House” dizilerinden hatırlayabilirsin. Dizide ona Ginger Gonzaga, Renee Elise Goldsberry, Josh Segarra, Jon Bass ve Jameela Jamil eşlik ediyor.

– Mark Ruffalo’nun Bruce Banner/Hulk rolünü tekrar oynayacağı ve Tim Roth’un da “The Incredible Hulk”taki Emil Blonsky/Abomination rolüne yeniden hayat vereceği doğrulandı.

– “Hulk ve She-Hulk arasında bir bağlantı var mı?” diye sorarsan, cevabımız “Evet”! Hulk ve She-Hulk, daha doğrusu Bruce ve Jennifer kuzenler. Jennifer’ın She-Hulk’a dönüşmesinde Bruce’un parmağı var.

– “She-Huk”ın gelecek Marvel film ve dizilerine öncü olacağı düşünülüyor. Çünkü Jennifer Walters dizide dördüncü duvarı kırarak ve doğrudan izleyiciyle konuşuyor.

– Tatiana Maslany’nin seçilmesinden önce Jennifer Walters rolü için düşünülen isimler arasında Gillian Jacobs, Betty Gilpin, Zoe Chao ve Alison Brie yer alıyor. İlk başta rolün Alison’a gideceğine kesin gözüyle bakılıyordu ancak rolü kapan isim Tatiana oldu.

– “She-Hulk”, Marvel’in ilk solo “Hulk” projesi. “The Incredible Hulk” filminin sadece bir kısmı Universal Studios tarafından çekildi. Marvel Studios, Universal’dan “Hulk” filminin dağıtım haklarını henüz alamadı. Bu da, Mark Ruffalo’nun “Avengers”da rol almasına rağmen yeni bir “Hulk” filminin neden çekilemediğini açıklıyor.

– “She-Hulk” ana kahramanın bir avukat olduğu ikinci Marvel dizisi. İlk dizi ise “Daredevil”. Hayranlar Matt Murdock yani Daredevil’ın da dizide görüneceğini iddia ediyor.

Yorum Yapın