Kore Manşet

Pembenin doğuşu

Blackpink iki yıl aranın ardından “Pink Venom” albümüyle geri döndü.  Bu yeni albüm damarlarımıza pembe zehri aşılıyor.

Yazı İrem Naz Güvel

 

Oyun şarkısı geldi

Bu yıl Blackpink’in için yoğun geçecek! Grup hem ikinci stüdyo albümleri “Born Pink”i yayınladı hem de albüm kapsamında dünya turuna çıkacaklar. Albümden yayınlanan ilk parça “Ready For Love”, Blackpink’in video oyunu PUBG Mobile ile yaptığı iş birliğinin bir ürünü. Bir dans-pop şarkısı olan “Ready for Love”ın animasyonlu klibi de büyük bir beğeni topladı.

Pembe zehir

“Ready for Love”ın ardından nihayet ana parça “Pink Venom” yayınlandı. Jennie, şarkıda grubun kimliğini aktarmak istediklerini, “Pembe ve venom birbiriyle çelişen anlama sahip olduğu için onların bizi andırdığını düşündük. Bunu Blackpink olarak adlandırıldık. Kelimelerin çelişkisi bizim çekiciliğimizi yansıtıyor. Pembe ve zehir (Pink Venom) bizi en çok ifade eden kelimeler. Bazıları kimliğimizden uzaklaşabileceğimizden endişe ediyor. Ancak bunun bizi temsil etmenin en belirgin ve net yolu olduğuna inanıyoruz” sözleriyle anlatıyor. Jisoo, şarkının hip-hop ve geleneksel Kore enstrümantal seslerinin bir karışımı olduğunu ve klibi kavramsal ve stil sahibi yapmak istediklerini çünkü Blink’ler için yeni bir şeyler yapmak istediklerini söylüyor. Lisa da Jisoo’ya katılarak, Blink’lere görsel şölen sunmaya çalıştıklarını ve klibin makyaj, stil ve dans performansının çok etkileyici ve güçlü olduğunu ekliyor. Rose ise “Şarkıyı stüdyoda ilk dinlediğim zamanı hatırlıyorum. Yepyeni bir şeydi ve kulağa daha önce hiç denemediğimiz bir şey gibi geliyordu. Gerçekten şarkıyı hemen kaydetmek ve sergilemek istedim” diye şarkının sürecinden bahsediyor.

“Albüm, Blackpink’in özü”

“Born Pink” için grubu tanımlayan en iyi albüm diyebiliriz. Jennie, “‘Born Pink’ Blackpink’in özü. Ben Blackpink olmak için doğdum. Bu albümle kim olduğumuzu açıkça göstermek istedik” derken, Lisa da “Bu albümde kendimizi yansıtırken güçlü yönlerimizi göstermek için yeni şeyler denedik” diyor. Jisoo albüm yapım sürecinde detaylara çok dikkat ederek çalıştıklarını şu şekilde anlatıyor: “Daha önce yazılmış şarkıları albüme eklemedik. En başından beri, blokları inşa ederek, duyguları şarkılara katarak ve geri bildirim alışverişinde bulunarak albümü ortaya çıkardık. Bu yaratma süreci müziğimizle gurur duymamı sağlıyor. Önceden hazırlanmış şarkılar alsaydık, mekanik hissettirirdi. Yapmış olduğumuz şey içime sindi.”

Rekorlara ihtiyaçları yok

Grup, “Pink Venom” ile birçok rekoru kırarak büyük başarı yakaladı. Billboard’un Global 200 Listesinde 1. sırada yer alan ilk kız grubu oldu. Ancak Rose rekorlar kırmak yerine, gerçekten yeni şarkılarına odaklandıklarını söyleyip devam ediyor: “Umarım hayranlar yeni müziği sever. Bu rekor kırmakla ilgili değil, hayranlara hoşlandıkları müzikleri vermekle ilgili.”

MTV galibiyeti

Blackpink, MTV Video Müzik Ödülleri tarihinde sahne alan ilk kız K-pop grubu olarak tarih yazdı. “Pink Venom”u sergileyen grup, ödül törenindeki hayranlarını ve ünlüleri kendine hayran bıraktı. Törende grubun rapçisi ve ana dansçısı Lisa, 2021’de yayınlanan ilk solo single’ı “Lalisa” ile En İyi K-pop ödülünü aldı. Lisa ödülünü, “Öncelikle bu harika onur için MTV’ye teşekkür etmek istiyorum. Solo projemdeki tüm işbirlikçilerime teşekkür etmek istiyorum. Blink’ler, sizler çok önemlisiniz. Bunu gerçekleştirdiğiniz için teşekkür ederim” sözleriyle kabul etti. Ayrıca Blackpink de, PUBG iş birliği “Ready For Love” şarkısı ile En İyi Metaverse Performansı ödülünü kazandı.

 

 

Yorum Yapın