Kültür Mantarı Manşet

Yeni nesil yalancılar

Yepyeni bir kasabada yeni nesil Küçük Yalancılar ile tanışmaya hazır mısın? İkonik dizi “Pretty Little Liars”ın spin-off’u “Pretty Little Liars: Original Sin” yayın hayatına başladı.

Yazı İrem Naz Güvel

Karanlık sırlar

“Pretty Little Liars”a (PLL) veda edeli altı yıl olsa da, dizinin etkileri ve yan projeleri devam ediyor. “Pretty Little Liars: Original Sin”, dizinin üçüncü spin-off’u. Daha önce “Ravenswood” ve “The Perfectionists” dizileri yayınlanmış ve iki dizi de ilk sezonun ardından iptal kararı almıştı. Ancak “Original Sin”de işler biraz daha farklı görünüyor. Çünkü diğer dizilerin aksine bu dizideki karakterler tamamen farklı ve orijinal diziye göre daha karanlık ve korkutucu.

Geçmiş günahlar

Dizideki olaylar geniş bir zaman aralığında geçiyor. Yirmi yıl önce yaşanan bir takım trajik olaylar, Millwood kasabasını neredeyse paramparça ediyordu. Günümüzde ise bu trajik olayların etkisi hala sürüyor. Bir grup genç kız Imogen, Noa, Tabby, Mouse ve Faran bilinmeyen gizemli bir kişi tarafından sürekli takip edilir. Aynı ebeveynlerinin 20 yıl önceki günahları gibi onlar da, kendi günahlarının bedelini ödemek zorunda kalıyorlar. Bu kez işler hiç olmadığı kadar zorlu olacak!

Eski yalancılar geliyor

“Original Sin” farklı karakterler, mekan ve konuyu içinde barındırsa da, “PLL” ile aynı evrende geçiyor. Bu yüzden hayranlar, orijinal dizideki bazı karakterleri göreceğimiz konusunda emin. Dizinin yapımcısı Roberto Aguirre-Sacasa da hayranların bu sezon en az bir tanıdık yüz göreceğini ima etti. Ancak orijinal yalancılardan Aria’yı canlandıran Lucy Hale, ne kamera arkasında ne de önünde “Original Sin”de yer almayacağını, “Bildiğim kadarıyla, orijinal diziden hiç kimse herhangi bir şekilde diziye dahil değil” sözleriyle açıkladı. Onun aksine dizinin Emily’si Shae Mitchell, teklif gelirse dizide görünebileceğini açıklayarak ekliyor: “Asla asla deme! ‘PLL’, hayatım boyunca unutamayacağım bir anı. Bu yüzden dizinin nasıl ilerlediğini ve nasıl olduğunu görmek için heyecanlıyım.” Anlaşılan dizide görünecek eski yalancının kim olduğunu, “Original Sin”in ilerleyen bölümlerinde öğrenebileceğiz.

yeni nesil karakterler

Yeni dizinin yeni yalancılarını tanıyalım.

Imogen Adams

“Waverly Büyücüleri” ve “Once Upon a Time” dizilerinden tanıdığımız Bailee Madison, hamile olan ve hayatta kalmaya çalışan Imogen’i oynuyor.

Noa Olivar

Yıllarca Broadway prodüksiyonlarında yer alan oyuncu Maia Reficco, bir süre gözaltında kaldıktan sonra hayatını normale döndürmek için çabalayan Noa’ya hayat veriyor.

Tabitha ‘Tabby’ Hayworth

“Zombies” serisinde yer alan Chandler Kinney, büyük bir sırra sahip, hevesli bir yönetmen ve korku filmi tutkunu olan Tabby rolüyle karşımızda.

Faran Bryant

Zaria, dans sektöründeki ırkçılıkla uğraşan ve kararlı bir balerin olan Faran Bryant rolünde.

Minnie ‘Mouse’ Honrada

Travmatik bir geçmişi olan ve internete saplantılı bir şekilde bağımlı olan Mouse’u Malia Pyles canlandırıyor.

Yorum Yapın