Kore Manşet Ünlüler

Yardım meleği

Geçen yıl sonunda ilk stüdyo albümü “Indigo”yu yayınlayan RM, müzikal çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. İdol, sanatçı So!YoON! ile “Smoke Sprite” şarkısında birlikte çalıştı. Üstelik RM’in yardım ettiği sanatçı sadece o da değil!

 

Yılın ilk düeti

Hwang So-yoon ya da bilinin adıyla So!YoON!, indie rock grubu Se So Neon’un lideri ve şarkıcısı. 2019’da kendi adını taşıyan ilk solo albümünün ardından, ikinci albümü “Episode1: Love”ı yayınladı. Albümün çıkış şarkısı “Smoke Sprite”ta ise şarkıcıya BTS’ten RM eşlik etti. Albümde RM’nin yanı sıra deneysel hip-hop ikilisi Y2K92’dan Jibin ve şarkıcı Park Jiyoon ile iş birlikleri de yer alıyor. Ayrıca Park Jiyoon, yakın zamanda RM ile 2022’nin sonlarında ilk stüdyo albümü “Indigo”da “No.2” şarkısında yer almıştı. So!YoON!, RM’nin geçen yıl sonunda beri iş birliği yaptığı ilk sanatçı. Daha önce idol, Balming Tiger’ın 2022 single’ı “Sexy Nukim”de yer aldı ve “Indigo” albümünde Anderson Paak, Erykah Badu ve Mahalia gibi müzisyenlerle ortak çalışmalarda bulundu.

 

ARMY bunu beğendi

Cesur sözleriyle dikkat çeken “Smoke Sprite”ın klibinde, ilk olarak So!YoON!’u görüyoruz. Şarkıcı, yabancılarla çevrili su dolu bir havuzda yatıyor, vücudu güneş yanığı izleriyle kaplıyken karlı bir dağın etrafında koşuyor, hatta ok ve yayla kendini vuruyor. Şarkının ikinci yarısında da RM araya giriyor. Önce baş aşağı bir arabanın önünde oturuyor ve sonra rap yapmaya başlıyor. Bu baş döndürücü sahnelere sahip klip, ARMY’den geçer not aldı.

 

RM’e övgü

So!YoON!, uzun zamandır takip ettiği RM ile çalışmanın inanılmaz olduğunu ve kimyalarının hemen tuttuğunu şu şekilde dile getiriyor: “RM ile herhangi bir ön düzenleme yapmadan, doğal olarak tanıştım. Albümlerimiz hakkında konuştuk ve birbirimizin albümlerini dinledik. ‘Smoke Sprite’ın sonucundan memnun. Sözleri yazmak ve koro kısmını tamamlamak gerçekten eğlenceliydi. Şarkıyı gerçekten birlikte yaptığımızı söylemek abartı olmaz.” İkilinin, J-Hope’un “Jack in the Box” albüm partisinde tanıştığı ve müzik ilişkilerinin bu dönemde başladığı söyleniyor.

 

Jimin’e yardım etti

RM ayrıca grup arkadaşı Jimin’in ilk solo albümü “FACE”in yaratılmasına da katkıda bulundu. Albümün açılış parçası “Face-off”, synth-pop ana parçası “Like Crazy” ve beraberindeki İngilizce versiyonunda RM, Jimin’e yardım ederek desteğini gösterdi.

Yorum Yapın