Kültür Mantarı Manşet

XOXO döndü

Yukarı Doğu Yakası’nda dedikodu kazanı kaynıyor. Yeni kadrosu, farklı karakterleri ve bol entrikalı hikayesiyle yeni “Gossip Girl” izleyiciyle buluşuyor.

Yazı İrem Naz Güvel

Sırlar açığa çıktı

Bazıları yeni “Gossip Girl” için heyecanlıyken, bazıları da bu yeniden yapımın gerek olmadığını düşünüyor. Ancak biliyoruz ki her iki taraf da, büyük bir merakla dizinin yayın hayatına başlamasını bekliyor. 2007’de başlayıp sansasyonel hikayesiyle bizi etkisi altına alan “Gossip Girl”, bir kez daha geri dönüyor.

Farklı ama iddialı

Yeni “Gossip Girl” bu kez hiç olmadığı kadar sosyal medyanın içinde buluyor kendini. Dizinin yaratıcısı Josh Schwartz yeni serinin, orijinal “Gossip Girl”ün devamı olacağını doğruladı. Orijinal seriden 8 yıl sonrasına odaklanacak yeni yapımda entrika bol bol yer alacak. Tam da Gossip Girl’den beklediğimiz gibi! 2007 yapımı dizi, sınırlamaları olan CW kanalında yayınlandı. Yeniden çevrilen seri ise HBO Max’te yayınlanması nedeniyle orijinalinden daha fazla argo, cinsellik ve yetişkinlere yönelik içerik içeriyor.

Penn’den destek

Orijinal kadrodan şimdilik sadece Gossip Girl’ün sesi olan Kristen Bell, yine aynı görenin başında. Eski ekibin bir kısmı diziye dönmeye sıcak bakmasa da, birkaçını görme ihtimalimiz hala var. Dan Humphrey’i canlandıran Penn Bedgley de, kesin olarak geri dönmeyeceklerden. Fakat bir şekilde yeni ekibe katkısı olmuş olabilir. Çünkü “You”nun ilk sezonunda birlikte rol aldığı Elizabeth Lail yeni kadroda oynayacak. Belki Elizabeth, Penn’den birkaç tüyo almıştır.

Yeni dedikoducular

Yeni “Gossip Girl”ün oyuncularını ve rollerini yakından tanıyalım.

Julien Calloway

Jordan Alexander, göz kamaştıran ve etkileyici olan Julien Calloway’i oynuyor. Aynı zaman şarkıcı da olan Jordan, “Sacred Lies” dizisinde de yer alıyor.

Akeno “Aki” Menzies

Akeno “Aki” Menzies’i ilk kez oyunculuk yapacak olan patenci ve model Evan Mock canlandıracak. Dizide Aki uzun zamandır Audrey ile beraber.

Monet de Haan

Monet de Haan’a hayat verecek Savannah Smith da, Evan gibi ilk kez “Gossip Girl” ile ekran karşısına geçecek.

Audrey Hope

Oyuncu ve müzisyen Emily Alyn Lind, annesi bir atletizm tasarımcısı olan Audrey Hope olarak karşımızda. Audrey, Julien’in en iyi arkadaşı ve Aki ile uzun süreli bir ilişki içinde. Ancak hayatının monotonluğundan sıkılmış durumda.

Zoya Lott

Whitney Peak, yeni “Gossip Girl”ün Dan Humphrey’i olarak sayılan Zoya Lott’u canlandırıyor. Whitney daha önce “Chilling Adventures of Sabrina”nın üçüncü kısmında Judith Blackwood’u oynamıştı.

Otto “Obie” Bergmann IV

Zengin bir hayırsever ve Alman ithalatçısı olan Otto “Obie” Bergmann IV rolünün sahibi ise Eli Brown. Eli, “Pretty Little Liars: The Perfectionists” dizisindeki Dylan Walker’ı oynamasıyla tanınıyor.

Max Wolfe

“Descendants 2” ve High Fidelity”den tanıdığımız Thomas Doherty de yeni kadroda. Oyuncunun karakteri Max Wolfe’un Audrey ile aralarında bir kıvılcım var.

Luna La

Zión Moreno, Luna La’yı oynuyor. Zion, “Control Z”de Isabela ve Melanie Martinez’in filmi “K-12”de fleur karakterine hayat vermişti.

Kate Keller

Gizemli bir karakter olan Kate Keller, Tavi Gevinson tarafından oynanıyor. Tavi’ni, “Scream Queens” de izlemiştik.

 

 

Yorum Yapın