Genel Manşet Ünlüler

TINI’den yeni Tini’ler

TINI tam gaz yeni albümü üstünde çalışıyor. Başarılı şarkıcı son olarak Manuel Turizo ile ortak çalışması “Maldita Foto”yu yayınladı.

Yazı İrem Naz Güvel

Ortak çalışmaya devam

Geçtiğimiz şubat ayından beri Tini, dördüncü albümü üstünde çalışıyor. Şarkılar gözden geçirirken, “Maldita Foto” şarkısında bir şeylerin eksik olduğunu hissetmiş ve o anda Kolombiyalı şarkıcı Manuel Turizo ile bir iş birliği yapma isteği doğmuş. “Şarkıları dinlerken kafamda Manu’nun sesini duydum. Birbirimizi şahsen tanımıyorduk ama ona yazdım. Sana bir şarkım var ve beğenmediysen başka seçeneklerim var dedim. Sesinin şarkıya yakışacağını hissettim” diye Tini, Manuel ile nasıl çalışmaya karar verdiğini anlatıyor. Şans bu ki Manuel de şarkıya bayılmış. Hemen şarkıyla bağ kurup kendi bölümünün sözlerini aynı gün yazmış. Tini de ortaya çıkan sonuçtan memnun kalmış.

Yakınlaştılar

Şarkı, birbirini seven ama buna rağmen ayrılan iki kişinin hikayesini anlatıyor. Manuel bu durum için “Hepimizin başına gelen bir şey” diyor. Klipte iki ayrı zaman dönemi görüyoruz. Biri çiftin ayrıldıktan sonraki karşılaşmaları ve diğeri de birlikte oldukları romantik anlar. Klipteki bu yakınlaşma sahneleri dikkat çekiyor. Bu sahnelerin çekimlerinde Tini, Manuel ile çalışmanın kolay olduğunu ve yüz yüze oldukları ilk günden itibaren kimyalarının tuttuğunu söylüyor. Manuel de, “Sahneler çok iyi aktı. Şarkının yapımı sırasında Tini ile uzaktan da olsa çok konuştuk. Sanki yüz yüze tanışmış gibiydik. Klip çekiminde birbirimizi gördüğümüzde aramızda çok hoş bir kimya vardı” diyor.

Küçük sorunlar

Tini, Manuel’i ilk çıktığı günden beri takip ediyormuş. Bununla birlikte Manuel de, onun büyük bir hayranı olduğunu ve en sevdiği şarkılardan birinin Arjantinli María Becerra ile birlikte son single’ı “Miénteme” olduğunu itiraf ediyor. Ama birlikte çalıştıkları bu süreçte ufak bir gerginlik de olmuş. Bunun da nedeni Manuel’in biraz sabırsız olmasıymış. Şarkının yayınlanmasından aylar önce Manuel verdiği röportajlarda Tini ile iş birliği yaptığını açıklayıp şarkıdan kısımlar söyledi. Tini ilk başta bu durumda ne yapacağını bilememiş. “Ama sonunda muhteşemdi. Çünkü insanlar şarkıyı iki ay önce bekledi” diye Tini, bu olayın dinleyicilerde büyük bir heyecan yarattığını dile getirdi.

Dünya, Arjantin’i dinliyor

“Maldita Foto” Tini’nin yeni albümden yayınladığı ikinci şarkı. İlk şarkı “Miénteme” ile uluslararası dinleyicilerin dikkatini çekti ve hala harika sonuçlar almaya devam ediyor. “Şarkıların ne gibi getirileri olacağını asla bilemezsiniz ve olanlara çok şaşırdım. Çünkü ‘Miénteme’ Arjantin ruhuna sahip bir şarkı. Dünyanın her yerinden insanların bu şarkıyı dinlemesi beni gururlandırıyor ve çok mutlu ediyor” diye memnuniyetinden bahsediyor.

Gösteri devam etmeli

Tini pandemi nedeniyle iki yıl boyunca sahnelerden tamamen uzak kaldıktan sonra eylül ayında Madrid Festivaline katılarak sevenleriyle buluştu. “İnanılmaz. Pandemi nedeniyle Madrid’deki son konserimi askıya almak zorunda kalmıştım. Şimdi geri dönüp İspanya’da sevenlerimle yeniden bir araya gelmek harika” diyor. Umarız yeni turnesine ülkemize de katar ve onu yakından dinleme şansını elde ederiz.

 

Yorum Yapın