Manşet Moda

Modayı TikTok’la

Instagirl, E-girl ve VSCOgirl derken şimdi de TikToker’lar hayatımıza girdi. Şimdi moda onlardan soruluyor. Sen de tarzınla onlara katılmaya hazır mısın?

İrem Naz Güvel

Batik desen

Karantinada TikTok’un popüler olmasıyla batik modası da hayatımıza giriş yaptı. TikTok’ta kıyafetlerini kumaş boyası yardımıyla batik desenlerin yaratıldığı videolarla mutlaka karşılaşmışsındır. Bu deseni sadece tişörtlerine değil taytlarına, sweatlerine ve kumaş çantana bile çok kolay bir şekilde yapabilirsin. Heygirl’ün Instagram hesabı @heygirlonline’da bunun bir örneği bile var:) Eğer bunu yapmak gözünde büyüyorsa hiç merak etme, birçok marka batik desenli ürün tasarladı, onları satın alabilirsin.

 

Yüksek bel jean’ler

TikTok kızları rahatına düşkün olduğundan yüksek kesim bol pantolon ve şortları giymeyi tercih ediyorlar. Çünkü bu şekilde en zorlu TikTok danslarını bile kolayca yapabilirler. Hem havalı görünüp hem de rahat olmak harika bir şey. Skinny jean’leri kaldır ve bol kesimin keyfini sürmeye başla. Kombinini bol sweatlerle tamamlamayı unutma.

 

Eşofman takımı

Rahatlığın bu moda da öne çıktığını söyledik. TikTok uygulamasıyla eşofman takımlarının üretimi arttı. Aklındaki o demode eşofman imajını sil. Şimdiki eşofman takımı adeta modayı yönetiyor. İster pastel tonlarında, ister desenli takımlarla şık ve rahat bir görünüm yakala.

 

Retro gözlükleri

Tarih tekerrür eder, moda da aynı şekilde. Bu zamana çıkan her akım, mutlaka geçmişin moda parçalarından bir şeyler kapıyor. TikTok modası da 90’ların çerçeveli gözlüklerini tekrar hayatımıza soktu. Şimdi selfie’lerinde retro havası daha fazla hissedilecek.

 

Crop üstler

Crop üstler son birkaç senedir dolabımızda yer alıyor. Doğrusu bu üstlerin rahatlığına çok alıştık. Hem her parçayla uyumlu hem de oldukça sevimli duruyor. Ayrıca eski tişörtlerini bir makas yardımıyla da keserek kendi tasarımını yapabilirsin.

 

Zincirler

Rahat kombinlerini zincirlerle tamamla. İster uzun veya kısa ya da rose veya gold renklerinde olsun, her türlü zinciri boynuna dola. Hoodie’lerin ve batik tişörtlerin hiç olmadığı kadar cool görünecek.

 

Spor ayakkabı

Eğer TikTok modasına uymak istiyorsan spor ayakkabıların 7/24 ayağında olmalı. Influencerlar beyaz çoraplarla giymeyi tercih etse de, sen renkli çoraplarla kendi tarzını yansıtabilir ve bir adım öne geçebilirsin.

 

Bizi TikTok’ta takip et!

@heygirldergi

 

 

 

Yorum Yapın