Kore Manşet Ünlüler

Teorilerin anahtarı: Save Me

BTS artık Webtoon’da. Grubun, beyin hücrelerimizi çalıştıran teorilerini artık “Save Me” sayesinde çözüyoruz:)

Yazı İrem Naz Güvel

Webtoon ortaklığı

BTS’in biricik ARMY’lerinin başını teorileriyle yakmakta üstüne yok. Sayelerinde en ufak detaylarda bile ipucu arar olduk. Grubun klipleri özellikle “I Need U”, notları ve tweetlerindeki her şeyi Sherlock Holmes gibi çözmeye çalıştık. Jimin neden hastanede ve Suga ile Jungkook’a ne oluyor diye kafa yorduk. “Love Yourself: Answer” ile “Love Yourself” serisini noktalayan BTS nihayet teorileri açıklama kararı alarak, Naver Webtoon ortaklığında “Save Me” webtoon’unu yayınladı.

Zaman yolcusu Jin

Webtoon sanatçı Lico tarafından çizilen seri, grubun “The Most Beautiful Moment in Life” döneminde geçiyor. “Save Me”, lisede çok yakın arkadaş olan Namjoon, Yoongi, Seokjin, Taehyung, Jimin, Hoseok ve Jungkook’un olağandışı hikayesini anlatıyor. Yolları ayrılan arkadaşlardan Seokjin, 2 yıl sonra Amerika’dan Güney Kore’ye dönerek arkadaşlarını aramaya başlıyor. Ancak onların çok kötü şeyler yaşadığını görünce yıkılan Jin, nasıl olduğunu anlamadan geçmişe gitmeye başlıyor. Geçmişe yaptığı yolculuklarda arkadaşlarını kurtarmaya çalışıp yeniden eski mutlu günlerine dönmek için çabalıyor.

Zeki ARMY’ler

Üyeler, ARMY’lerin zeki olduğunu boşuna söylemiyor. Birçok kez Jin’in zaman yolculuğu yaptığı ve V’nin babasına zarar verdiği ortaya atılmıştı. 16 bölüm sürecek olan seri tüm sorularımızı cevaplayacak gibi görünüyor. Sonunda rahat bir nefes alacağız:) “Save Me” 11 Nisan tarihinde bitecek. Yani seride Jin’in tekrar tekrar uyandığı tarih. BTS’i tanıyorsan, bunun bir tesadüf olmadığını anlayacaksın. 11 Nisan’da önemli şeyler olacakmış gibi hissediyoruz. Bakalım BTS comeback mi yapacak yoksa yeni teorilerle beyin hücrelerimizi yakmaya devam mı edecek:)

Okunacak Webtoon’lar

“Save Me”den sonra daha önce Webtoon okuyan ve okumayanlar siteye yüklendi. İşte sana okuman için birkaç öneri.

Cheese In The Trap – Soonkki

Çalışkan Seol Hong uzun bir aradan sonra okula döndüğünde, Bay Mükemmel olarak bilinen Jung Yu ile tanışır. Seol, Jung’dan sonra hayatının değişime uğradığını hisseder.

Dr. Frost – JongBeom Lee

Dr. Frost işinde başarılı ve oldukça zeki bir psikologdur. Ancak beyninin ön lobunun zarar görmesi sonucunda duygularını kaybeder.

Dice – Hyunseok Yun

Dong Tae okulda sürekli zorbalığa uğrayan ve kötü notları olan bir öğrencidir. Bir gün sihirli bir zar sayesinde hayatını bir oyun gibi yeniden şekillendirmeye başlar.

True Beauty – Yaongyi

YouTube’da izlediği makyaj videolarıyla kendini makyaj gurusuna çeviren Im JuGyung, okulda güzelliğiyle nam salsa da makyajını sildiğinde tam bir nerd’e dönüşüyor. Onun bu iki yüzünü sadece okula yeni gelen gizemli çocuk Suho biliyor.

Yorum Yapın