Genel Manşet Ünlüler

Tay’in gizli hazineleri

Taylor Swift’in harika şarkılar yazığını ve söylediğini hepimiz biliyoruz. Ancak gizli yetenekleri neler onları biliyor musun?

Reçel ustası

Taylor Swift sadece beste yapmıyor, reçel yapmada da harika. Küçük yaşta annesini izleyerek reçel yapmayı öğrenmiş. “Eskiden bir üzüm çardağımız vardı. Annem dışarı çıkıp üzümleri toplar, onları kaynatır ve üzüm reçeli yapardı. Daha sonra bu reçelleri kavanozlara koyup hediye olarak dağıtırdı” diye o günleri anlatıyor. Annesinin izinden giden Taylor, bir zaman sonra ahududu reçeli yapmaya başlamış. “Övünmek istemem ama o kadar güzel ki, bir kaşıkla yiyebilirsiniz” diye ne kadar lezzetli olduğunu da söylüyor.

Elastik kız

Bir dönem Taylor esnek olmayı kafasına koymuş. Ancak çalışma sürecinde epey zorlanmış: “Esneyemiyordum ve bu beni gerçekten üzüyordu. Bu yüzden, bir yıl boyunca her gün esnemeye çalıştım. Sonunda başardığımda, bunu yapabileceğimi bilmek beni daha iyi hissettirdi.”

Kitap yazıyor

Taylor’ın 14 yaşındayken bir roman yazdığını biliyor muydun? “A Girl Named Girl” adına sahip kitap, erkek çocuk isteyen ama kız sahibi olan bir kadının kızı hakkında. Kulağa güzel geliyor değil mi? Ne yazık ki henüz yayınlanmadı. Umarız Tay, son düzeltmeleri yapar ve kitabını basar.

Antikacı

Antika satan bir mağazada gizli parçalar bulmaktan daha iyi bir şey yok. Taylor da bu duyguyu seviyor olacak ki, bu yerleri sık sık ziyaret ediyor. “Sadece düzenli ve temiz antika dükkanları değil, karmakarışık ve her türlü ıvır zıvırın olduğu yerleri gerçekten seviyorum. Çok değişik yerlerde, bambaşka şeyler bulabilirsiniz” diyen Taylor, bulduğu antika parçalarla evini baştan aşağı döşedi.

Böcek savar

Swiftie’ler muhtemelen Taylor’ın bir Noel ağacı çiftliğinde büyüdüğünü biliyordur. Şarkıcının ilk işi yoldaki böcekleri kovalamaktı. “Benim işim, böceklerin insanların evlerine girmesini önlemekti. Bu yüzden henüz yumurtadan çıkmadan ağaçlardan peygamber devesi böceklerinin kabuklarını topluyordum” diye işini anlatıyor.

Ata binmek

Çocukken, Tay’ın şarkı söylemek dışında en büyük hobisi ata binmekti. Buna aslında annesi istediği için başlamış. “Annem her zaman ata binmemi isterdi çünkü bu işi severdi. Ama bir noktada annem, atlardan çok şarkı söylemeyi daha fazla sevdiğimi fark etti” diye Taylor açıklıyor. Ata binmeyi şarkı söylemeye tercih etse de, atlar konusunda oldukça yetenekli olduğunu da ekliyor.

Ressam Tay

Şarkıcı, 2014 yılında sosyal medyada suluboyayla yaptığı çiçek resimlerini “Bugünden itibaren tek isteğim resim yapmak ve suluboyadan çiçekler çizmek” notuyla paylaştı. Yıllar sonra resimleri, hayranları için oluşturduğu “Reputation” dergisinde yayınladı.

Yorum Yapın