Talihsiz olaylar

6482 views Yorum yap

Finn Wolfhard’ı çoook seviyoruz. Ancak maalesef yaşına bakılmazsızın acımasızca eleştirildiği, hatta zorbalığa uğradığı anlar oldu. Başına gelen bu “talihsiz” olayları öğrendikçe, cringe olmamak elde değil.

Takip edildi

“Stranger Things” ilk çıktığı anda dünya çapında bir fenomene dönüştü ve oyuncular bir anda popüler oldu. Ancak bu popülerlik beraberinde tehlikeyi de getirdi. Finn yolda tek başına yürürken takip edildiğini fark etmiş ve adımlarını sıklaştırdıkça hala peşinden gelen birilerin olduğunu görmüş. Giderek endişelenen Finn kaçış yolu ararken, birden arkasındakiler selfie çektirmek istemiş. Oyuncu da “Hayır, selfie çekemezsin. Çocukları takip etmemeye ne dersiniz?” diyerek oradan uzaklaştırmış. Selfie için bir çocuğu korkutmanın ne anlamı vardı.

“O”, James Charles’a karşı

Bu atışmayı duymayan kalmadı. Ünlü makyaj vloggerı James Charles, “O”yu sinemada izlerken, “Henüz 5 dakika oldu ve ‘O’ şimdiden berbat” Tweet’ini paylaşmıştı. Bunun ardından Finn, James’e ders niteliğinde, “Sinemada neden telefonundasın? Kural 1” cevabını verdi. Oyuncunun bu çıkışı takdir toplayınca vlogger özür diledi ve Pennywise makyaj videosu yayınladı. Maalesef bu, hayranları oldukça sinirlendirdi. Filmin oyuncularından Wyatt Ghouleff, James’i para ve ilgi için böyle bir video yayınladığını öne sürdü. James takipçileri istediği için makyajı yaptığını söyleyince, Wyatt olayı yanlış anladığını dile getirip her şey tatlıya bağlandı.

Yaş problemi

Manken Ali Michael, “Garip görünmek istemiyorum ama Finn, 4 yıl içinde bana ulaş” notunu yazdığında, doğal olarak tepkileri üstüne çekti. Çünkü o zaman Finn 14 ve Ali de 27 yaşındaydı. Ali’nin bu yorumu hiç hoş karşılanmadı ve yaşından oldukça küçük biri için bu şekilde konuşması çok eleştirildi. “Niyetim asla bir çocuğu bu şekilde yaklaşmak değildi” diye söylemleri yüzünden kırdığı kişilerden özür diledi. Finn yaşanılanların çirkin olduğunu ama mankenin özür dilemesini olumlu karşıladığını söyledi.

Bir “Hi” bile demedi

İnsanlar bazen “Stranger Things” ekibinin çocuk olduğunu unutup, onlara birer yetişkin gibi davranıyor. Tahmin edilenin aksine, genç yaşta bu kadar büyük bir ilgiyle baş etmek oldukça zor. Başarılı oyuncu otele giriş yaptığı sırada “hayranlarına” selam vermediği için yerden yere vuruldu, kaba ve kalpsiz unvanları yapıştırıldı. Dizide Barb’ı canlandıran Shannon Purser bu duruma sessiz kalamayıp, sürekli durup fotoğraf çektirmenin bir yetişkin olarak onu zorladığını ve Finn’in de genç yaşına rağmen üstesinden gelmeye çalıştığını dile getirdi. Sophie Turner ise Shannon gibi sakin olamayıp, “Bir aktör olup olmadıkları önemli değil, onlar çocuk. Çocukluk hayallerini yaşamak ve kendilerini bir şeye borçlu hissetmeden büyümeleri için gereken alanı onlara verin” dedi.

Soğuk şaka

Bazen büyükleri anlamak gerçekten imkansız oluyor. Bir “Stranger Things” panelinde Patton Oswalt, Finn’den “En büyük yetişkin film adıyla doğan bir oyuncu” diye bahsetti ve oyuncu bu durumdan hiç hoşlanmadı. Küçük bir çocuk üzerinden yetişkin şakaları yaparak komik olmaya çalışılan Patton, yaptıklarından pişman olup özür dilemesini bildi.

Boo

Birini sevsen de sevmesen de ona zorbalık yapılmaması gerektiğini biliyorsun. Ancak bazı insanlar hala akıllanmıyor. Maalesef Finn bunların hepsini yaşamak zorunda kaldı. Katıldığı etkinliklerde oradaki kişilerle ilgilenmediği için birkaç kez yuhalandı. “Beni yuhalayan bir grup ‘hayran’ var. Sorun yok, günümü mahvetmiyor” dese de içten içe incindiğini biliyoruz. Bu insanların bir an önce durması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erkekler

Dünya Kadar Noel Geyiği

 Şimdi sana dünyanın dört bir yanından noel efsaneleri anlatacağız. Yeni yılın şans ve bereket getirmesi için, Danimarkalılar tabak kırıyor, Almanlar kurşun döküyor.

Devamı   1230