Takıldık kaldık

5704 views Yorum yap

Gümbür gümbür zirveye tırmanan Why Don’t We’nin hayran kitlesi her geçen gün katlanarak büyüyor. Bu çocukları takıntı haline getirmekten kurtulamıyoruz:)

Yazı İrem Naz Güvel

Müzik geçmişleri

Why Don’t We üyelerinin yaşları küçük olsa da müzik alanında sağlam bir geçmişleri var. Jack ve Corbyn gruptan önce kendi şarkılarını yayınlamış, Zach yaptığı cover parçaları YouTube hesabına yükleyip bir hayran kitlesi edinmiş, Jonah kendi albümünü çıkarmış ve Daniel da daha 15 yaşındayken American Idol yarışmasında yarışmış. Anlayacağın Why Don’t We, yaşlarına bakıp küçümsenecek bir grup değil:)

Becerileri

2016 yılından beri faaliyette olan grup, 5 EP ve “8 Letters” adlı albümlerini çıkardı. Onlardan daha kıdemli olan sanatçılardan daha sıkı çalıştıkları belli oluyor. Her üye en az 2 müzik aleti çalabiliyor. Ancak burada Daniel’ı ayakta alkışlıyoruz. Çünkü bir müzik aletini çalması için o enstrümanı bir kere dinlemesi yetiyormuş.

Aile bağları

Üyeler ailenin önemini her seferinde vurguluyor ve vakit buldukça sevdikleriyle beraber zaman geçiriyorlar. Jack’in 2018 yılından beri beraber olduğu kız arkadaşı Gabriela Gonzalez’den, geçtiğimiz nisan ayında Lavender May adlı bir kızı oldu. Ayrıca Jack gruba girer girmez kazandığı ilk parayla, Disneyland’e gitme hayalleri kuran ve para biriktiren kız kardeşinin hayalini gerçekleştirecek kadar da koca yürekli.

Ortak zevkler

Grup üyeleri şöhreti erken yakalasalar da burunları havada değil. Bizim gibi olduklarını sık sık belli ediyorlar. Bu da onları bize daha çok yaklaştırıyor. Selena Gomez ve Justin Bieber gibi sevdiğimiz şarkıcılara onlar da hayran.

Hayranlarına değer veriyorlar

Geçen yılki hedefleri, her ay bir şarkıyla hayranlarını mutlu etmekti ve bunu da gerçekleştirdiler. “Bizimle birlikte büyüdüğünüz için size teşekkür ederiz. Grup olarak büyümeyi büyük mekanlarda sahne almak ve şarkılarımızın radyolarda sık sık çalması olarak algıladık. Ancak şimdi sanatçı ve insan olarak da büyüyoruz gibi geliyor. Bizi bu şekilde desteklediğiniz için teşekkürler” diye sevenlerine minnetlerini sunuyorlar.

Mottoları

“Why Don’t We”nin anlamı “Neden biz de yapmıyoruz” demek. Bu ad, grup üyelerinin de mottosu olmuş. Geçmişte müzik yapma hayalleri kuran bu 5 genç bir araya gelip, “Neden biz de yapmıyoruz?” diye kendilerine sorarak grubu kurmuşlar. Bizi de hayallerimizi gerçekleştirmemiz için gaza getiriyorlar.

Küçük şeylerle yetinme

Grup küçük şeylerle mutlu olmayı başarıyor. İlk turnelerinde hayranlarına yakın olmak ve samimi iletişim kurmak adına büyük mekanlar yerine küçük sahnelerde şarkılarını seslendirmeyi tercih ettiler.

“What Am I”

Ed Sheeran’ın kaleme aldığı şarkı, klasik olarak erkeğin kızla tanışmasını ve aşık olmasını anlatıyor. Grup, bu şarkının kariyerleri için büyük önem taşıdığını söylüyor. Daniel şarkıyı ilk dinlediğinde çok özel hissetmiş. Onlar için önemli olan bu parçayı biz de dinlediğimizde kendimizi özel hissediyoruz.

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir