Manşet Sinema

Süper gizli detaylar

Marvel Sinematik Evreni oldukça geniş bir dünyaya sahip. Bu yüzden gözümüzden kaçan detaylar olabiliyor. Biz de o detaylardan 15 tanesini senin için bulduk!

Yazı İrem Naz Güvel

 

 1. Tony’nin “Endgame”de kendini feda etmeden önceki son sözleri “Ben Iron Man’im” olmuştu. Bu, ilk “Iron Man” filminin sonunda söylediği sözle aynı!
 2. “Age of Ultron”da Steve yani Kaptan Amerika, Thor’un çekici Mjolnir’i biraz yerinden oynamıştı. “Endgame”de ise Kaptan, çekici tamamen kaldırarak Thanos ile savaştı.
 3. “Spider-Man: Homecoming”deki Müdür Morita’nın odasında, büyükbabası Jim Morita’nın bir fotoğrafı yer alıyor. Jim Morita’yı daha önce “İlk Yenilmez: Kaptan Amerika”da Uluyan Komandolar arasında gördük.
 4. “Doktor Strange” filmi “Kaptan Amerika: Kış Askeri”nden iki yıl sonra vizyona girdi ve o zamana kadar Stephen Strange’i hiç görmedik. Ancak “Kaptan Amerika”da Dotor’un adını sık sık duyuyoruz.
 5. Yelena, “Hawkeye”da makarna ve peynir yapıyor. Bu, “Black Widow”da çocukken istediği yemeğin aynısı.
 6. Wanda’nın “Age of Ultron”daki görülerinin hepsi “Endgame”de gerçekleşti.
 7. “Avengers” ve “Endgame”de, Natasha ve Clint sürekli Budapeşte’deki eski bir görevlerinden bahsediyor. Nihayet bu görevin ne olduğunu “Black Widow”da öğrendik.
 8. “Guardians of the Galaxy”de Peter’ın kaçırıldığı gün giydiği tişört, yıllar sonra Bereet tarafından tekrar giyiliyor.
 9. “Thor: Ragnarok”da üç kardeş Thor, Loki ve Hela, kılıçları kınından aynı şekilde çıkarıyor.
 10. “Spider-Man: Homecoming” filminde Michelle, “Of Human Bondage” adlı bir kitap okuyor. Kitap, teyzesi ve amcasının yanına taşınan bir yetim çocuk hakkında! Böylece Peter’a gönderme yapılıyor.
 11. “Guardians of the Galaxy”de Peter Quill’in filmdeki gemisinin adı The Milano’dur. Çünkü Peter, çocukluk aşkı oyuncu Alyssa Milano’nun anısını yaşatmak istemiştir.
 12. Aynı Thor gibi Loki de “Loki” dizisinde içkisini bitirdikten sonra bardağını kırıyor.
 13. “The Incredible Hulk”ta gördüğümüz bir yüksek lisans öğrencisinin, “Spider-Man: Homecoming”de Peter’ın öğretmeni olduğu görülüyor.
 14. Pepper’ın “Endgame”de giydiği mavi renkteki zırh, ilk “Iron Man” filminde Tony’den kendisine doğum günü hediyesi olarak seçtiği elbiseyle aynı renkte.
 15. “Black Panther”daki bazı gemiler, süper kahramanın maskesine benziyor.

Yorum Yapın