Genel Manşet Ünlüler

Stalkerlar

Ünlülerin peşine düşen “hayran” adı altında korku salan stalkerlar, onların hayatını kabusa çevirmekten hiç çekinmiyor.

Ünlülerin peşine düşen “hayran” adı altında korku salan stalkerlar, onların hayatını kabusa çevirmekten hiç çekinmiyor.

Yazı İrem Naz Güvel

Justin Bieber

Justin Bieber

Justin gibi popüler birinin stalkerları bir o kadar tehlikeli oluyor. 2012 yılında bir mahkum, şarkıcıya gönderdiği mektuplara cevap alamayınca sinirlenip onu kaçırmayı planladı. Justin ve koruması da dahil olmak üzere 4 kişiyi de öldürmeyi kafasına koymuştu. Neyse ki çok geç olmadan facianın önüne geçildi.

Lili Reinhart

Lili Reinhart

Eve yemek siparişi verirken dikkat etmek gerek. Lili’nin pizza siparişini getiren kurye onun telefon numarasını kaydetmiş ve Instagram’da onu eklemesi için baskı yapmış. Lili ise bu durumu hemen polislere şikayet etti.

Gigi Hadid

Gigi Hadid

Marcell Porter isimli stalker, Gigi’nin New York’taki evine girmeye çalıştığı için 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Olaydan önce Facebook’tan güzel yıldıza, “Seni seviyorum. Şimdi her şeyi biliyorum. Ruh eşim beni bekle” gibi mesajlar atmış.

Kendall Jenner

Kendall Jenner

Kardashian/Jenner ailesinde olmak kolay değil. Maalesef hemen hemen her aile bireyinin başı stalkerlarından ağrıdı. Shavaughn McKenzie adında biri güzel yıldızı arabasına kadar takip edip onu orada köşeye sıkıştırmış ve arabanın camını vurarak bağırmaya başlamış. Bunun üzerine paniğe kapılan Kendall ağlayarak arkadaşlarından birini arayarak kısa sürede yardımın gelmesini sağladı.

Taylor Swift

Taylor Swift

Yanlarında ip, bıçak ve eldiven taşıyan takipçileri ve onlarca aldığı tehdit mektupları olsun Taylor’ın başı da stalkerlarıyla belada. Ancak en korkuncu kendini tanrının oğlu zanneden Frank Hoover’ın Taylor ve ailesini “şeytan ailesi” olarak tanımlayıp öldürmeyi planlamasıydı. Neyse ki o harekete geçemeden yakalandı.

Selena Gomez

Selena Gomez

Selena’nın stalkerı haftada iki kez onun evine gidip, orada olup olmadığını kontrol ediyormuş. Şikayet üzerine yakalanan takipçi 45 gün uzaklaştırma ve hapis cezası alsa da yeterli olmadı. Stalker yine Selena’yı rahatsız etmek için harekete geçeceği sırada yine yakalanarak tutuklandı.

Ariana Grande

Ariana Grande

Amacı Ariana ile tanışmak olan bir stalker, şarkıcı istemediği halde ona sürekli pahalı hediyeler gönderiyormuş. Psikolojik problemleri olduğu ortaya çıkan stalker, tedavi görmek için bir merkeze yatırıldı.

Beyonce

Beyonce

İngiliz Bassey Essien, gerçek Beyonce’nin öldüğünü ve yerine taklitçi birinin getirildiğine dair bir teorisi vardı. Bu yüzden Beyonce’ye tehdit mesajlar ve kendi hazırladığı dini içerikli kitaplar gönderiyor. Yakayı ele veren stalkerı mahkemeye veren Beyonce davayı kazandı.

Yorum Yapın