Genel Kültür Mantarı Manşet Sinema

Son öpücük

“The Kissing Booth” hikayesinin sonuna gelindi. 11 Ağustos’ta Netflix’te yayınlanacak üçüncü ve son film ile Elle ve Noah’ın aşkının son durumunu öğreneceğiz.

Yazı İrem Naz Güvel

Her şey öpücükle başladı

Geriye dönüp hafızamızı yoklayalım. 2018’de yayınlanan ilk “The Kissing Booth” filminde, bir öpüşme kabininde yanlışlıkla öpüşen ve sonra sevgili olan Elle ve Noah’ın aşkını izledik. Ancak Noah’ın kardeşi ve Elle’in en iyi arkadaşı Lee, onların ilişkilerini onaylamadığında işler biraz karıştı. Sonunda aşklarını kabul etmeyi öğrendi ve her şey yoluna girdi. Ta ki devam filme kadar… İkinci filmde, Elle ve Noah’ın ilişkisi test edildi. İkili uzaktan ilişkilerini yürütmeye çalışırken araya yeni kişiler girse de, kazanan gerçek aşk oldu. Ancak film, hayranların üçüncü bir filmi isteği uyandırmasına sebep olacak büyük bir sürprizle sona erdi.

Tercihler, tercihler…

Üçüncü film Elle’in karşı karşıya olduğu ikilemlere açılışı yapıyor. Sadece hangi üniversiteye gideceğine karar vermekle kalmıyor, aynı zamanda Lee ile olan arkadaşlığını ve Noah ile olan ilişkisini de dengelemek zorunda. Tüm bunlar yetmezmiş gibi devam filmindeki öpüşmelerinin ardından Marco da, Elle’i geri kazanmak için onun karşısına çıkıyor. Oyuncular Joey King, Joel Courtney, Jacob Elordi, Taylor Zakhar Perez, Maisie Richardson-Sellers, Meganne Young ve Molly Ringwald son kez rollerini canlandırmak için geri dönüyor.

Marco için adalet

İkinci filmde hayranlar “Marco mu, Noah mı?” diye ikiye bölünmüştü. Bu fikir ayrılığı son filmde de devam edecek gibi. Marco’ya hayat veren Taylor Perez, üçüncü filmde “Marco için adalet” istiyor. Jacob ise karakteri Noah’ın tarafını tutuyor ve Taylor’a şunları diyor: “Eğer sana hayır denilirse, bunu kabul etmelisin, anlıyor musun? Pes et ve onu rahat bırak!” Anlaşılan bu filmde de Elle’in işi zor.

Kafası karışık

Joey de ikilemler arasında sıkışmış; “Elle’in yapması gereken çok şey var. Bu film sırasında bunlarla yüzleşiyor. Sonunda kendi kendine bunların üstesinden gelmeye çalışıyor ki, bu delice. Ne olacağını bilmiyoruz.”

Üçüncü kitap yolda

“The Kissing Booth”, Beth Reekles’ın aynı isimli roman serisinden uyarlanıyor. Seriyi kapsayan iki roman ve iki de kısa hikaye var. Üçüncü filmi anlatan kitap henüz yayınlanmadı. Bu sebeple kitabı okuyanlar da serinin sonunun nasıl biteceğini bilmiyor. Ancak yazar Beth, üçüncü “Kissing Booth” kitabını filmden sonraki gün piyasaya sürerek sürpriz yapacak. Bakalım film, hikayeye ne kadar sadık kalmış?

Perde kapanıyor

Üçüncü filmden sonra serinin devam etme konusunda bazı hayranların umudu var. Maalesef bu son film olacak. Netflix, dizinin final bölümü olabileceğine dair büyük bir ipucu verdi. Jacob da bu gerçekten son öpücük olduğunu doğruladı. Tüm ekip “The Kissing Booth” hayranlarına neşeli ve duygusal olarak tatmin edici bir son vermekten çok heyecanlı olduklarını dile getiriyorlar.

Yorum Yapın