Manşet Röportaj Ünlüler

Şokopop Heygirl röportajı

Şokopop ile çok keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Röportaj İrem Naz Güvel

İçeriklerini izlemek oldukça keyifli! Her nesilden izleyicin var. Bunun sırrı sence ne?

Şokopop videolarında popüler kültür tarihini eğlenceli bir üslupla anlattığımız için her yaştan izleyicinin ilgisini çekiyor. O dönemlere yetişenler hatırlamak ve üzerine düşünmek adına, yeni nesiller de ülkemizin geçmişini farklı bir perspektiften öğrenmek adına izliyor diyebilirim.

Ünlülerden dönüşler aldın mı? “O videoyu kaldır” diyen oldu mu hiç?

Elbette ünlülerden bu tip geri dönüşler aldığım oldu. Kimi zaman rica, kimi zaman tehditle gelen bu taleplere karşı her zaman direniyorum. Yine de çeşitli sebeplerle bu taleplere boyun eğip kaldırmak zorunda kaldığım videolar oldu. Nez ve Petek belgeselleri gibi.

90’lar mı yoksa şimdiki magazin mi daha acımasız sence? İkisini nasıl yorumluyorsun?

90’lar magazini daha acımasız ve cüretkar. Dili korkunç derecede kadın düşmanı, homofobik ve transfobik. Bugünden farklı olarak çıplaklıkla veya alkol kullanımıyla barışık… Bugün içinden geçtiğimiz sahte muhafazakarlaşma sürecinde ise basının zihniyeti değişmese de, sosyal medya üzerinden aldıkları tepkilerle zaman zaman dillerine çekidüzen verdiklerini gözlemleyebiliyoruz.

Heygirl dergisinde genel olarak yabancı magazine ağırlık veriyoruz. Peki, yabancı magazinle aran nasıl?

Yabancı magazinle de aram kendimi bildim bileli hep iyi oldu 🙂 E News, UsWeekly gibi kaynaklar uzun yıllardır hep en çok ziyaret edilen sayfalarım arasında yer alıyor.

Şu an radarında hangi ünlüler? Yeni yıldızlara kanalında değinecek misin?

Yeni yıldızların kariyerlerini de sıkı takip etmeme rağmen henüz onlarla ilgili bir içerik yapmayı düşünmüyorum. Mabel Matiz, Edis ve Aleyna Tilki son dönem favori yıldızlarımdan üç tanesi.

NETD Festivali için aklında nasıl bir gösteri var?

Türkçe pop tarihimizden eğlenceli ve şaşırtıcı örneklerle italo disco, acid house gibi türleri harmanladığım kıpır kıpır bir performans olacak. Sürpriz görseller ve video kolajlar da cabası.

Yorum Yapın