Manşet Sinema

Siyah beyaz aşklar

“Bu bir aşk hikayesi değil, aşkın hikayesi” sloganına sahip ve başrolünde Zendaya’nın yer aldığı “Malcolm & Marie”, aşka olan inancımızı sorgulamaya geliyor.

 

Aşkın bulanık tarafı

Bu şubat aşka doyacağız. Hem Sevgililer Günü hem de aşk filmleriyle aşkolik olma şansımız giderek artıyor. Ancak 5 Şubat’ta yayınlanacak “Malcolm & Marie”, aşkın bulanık yüzünü ortaya dökecek. Zendaya ve John David Washington’ın başrolde olduğu film konusu ve oyunculuklarıyla şimdiden çok konuşulmaya başlandı. Yönetmen Malcolm ve sevgilisi Marie, bir filmin galasından eve döndüklerinde oldukça sevgi doludur. Ancak gecenin ilerleyen saatlerinde çift, ilişkilerine dair bazı gerçeklerle yüzleşir ve aşkları büyük bir sınavdan geçer. Diyaloglar ve duygular üstüne kurulan bu film farkındalık seviyemizi yükseltecek.

 

 

Retro sevgililer

“Euphoria”nın yaratıcısı Sam Levinson, filmin yönetmenliğini ve senaristliğini üstleniyor. Dizide birlikte çalıştığı ve güzel bir uyum yakaladığı Zendaya’yı da filme dahil etmeyi unutmuyor. Zendaya’nın Marie’yi canlandırdığı filmde, John David Washington da onun sevgilisi Malcolm’a hayat veriyor. Yönetmen Levinson, filmi çekerken Hollywood’un unutulmaz aşk filmlerine saygı duruşunda bulunmak istediğini söylüyor. Tamamı siyah beyaz çekilse de, izleyenlere renkli hisler yaşatmayı amaçlıyor.

 

Ateşi körüklüyor

Çekim ve diyaloglarıyla dikkat çeken film için John David, filmi izleyenlerin kendilerinde bir şeyler bulabileceğini söylüyor ve ekliyor, “Belki Malcolm ve Marie gibi kavga etmiyor ve tartışmıyorsunuz. Ama belki her birinizin kırılganlığı biliyorsunuzdur. Belki de işinize karşı Malcolm gibi bir hassassınız. Marie’nin yaptığı gibi işiniz hakkında endişeleniyorsunuz.” Zendaya ise karakterinin karakteri hakkında şunları söyledi: “Bana göre Marie tartışmayı zorluyor, ateşe körükle gidiyor. Bir tartışma başlatmaya hazır. Onu neyin tetiklediğini biliyor ve sınırlarını defalarca zorluyor. Tam olarak hangi konulara parmak basacağını biliyor. Ateşi körüklemek hoşuna gidiyor.”

 

Oscar’a koşuyor

Zendaya’nın geçen yıl Emmy’e damga vurmasını hepimiz hatırlıyoruz. Başarılı yıldız şimdi gözünü Oscar’a dikti. Her türlü rolün altından kalkabileceğini kanıtlayan Zendaya dünyanın en büyük yıldızlarından birine dönüşmesi hiç de şaşırtıcı değil. “Malcolm & Marie”de sergilediği performansın ona Oscar’a giden yolda öncülük edeceği konuşuluyor. Umarız hak ettiği değeri görür:)

 

İlk pandemi filmi

“Malcolm & Marie”, Amerika’da COVID-19 salgını sırasında yazılan, yönetilen ve tamamlanan ilk filmlerden. Çekimleri 17 Haziran 2020 ve 2 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılan film, özel bir onayla çekildi. Filmin setinde oyuncular kostümlerini kendileri giymek ve mikrofonlarını takmaktan sorumluydu. Oldukça sıkı önlemler kapsamında çekilen bu filmi 5 Şubat’ta Netflix’te izlemeyi unutma.

 

Yorum Yapın