Cilt Bakımı Güzellik Manşet

 Sivilceleri maskeleme!

Artık hayatımızın bir parçası olan maskeler bazen cildimizde sivilcelere yol açabiliyor. Maske yüzünden oluşan sivilceleri tedavi etme ve yenilerinin ortaya çıkmasını önlemenin yolları çok basit.

 

Maskeni yıka

Bu adım çok önemli. Çünkü maskeler ter ve yağı cildinde hapsederek yüzünde sivilce oluşmasına neden oluyor. Kullandıktan sonra maskeni yıkadığından emin ol. Böylece bakterilerden kurtulacak ve sağlıklı bir cilde kavuşacaksın.

 

Deterjanını seç

Maskeni kullandıkça yıkamalısın ancak maskeler yüzünün yarısını kapladığından cildinle birebir temas ediyor. Bu yüzden kullanacağın deterjana dikkat etmelisin. Özellikle alkol ve zarar verici kimyasallardan uzak durmaya çalış. Yoksa cildin tahriş olur. Maskeni sıcak suda hipoalerjenik deterjan veya sabunla yıkamaya özen göster.

 

Cilt bakımına önem ver

Sıra yüzünü durulamaya gelince günde iki kez yüzünü nazik bir temizleyici ile temizle. Ancak cildin sivilceye daha yatkınsa, salisilik asit içeren bir temizleyiciyi başucunda bulundur. Sabah maskeni takmadan önce mutlaka yüzünüzü yıka ve maskeni takmayı bıraktığında da yüzünü suyla arındır.

 

Maskeyle arana bariyer koy

Yanaklarında veya çenende sivilce var ve bu maske kullanımını zora mı sokuyor. Sivilce patlatmak yanlış bir hareket de olsa birkaçından kurtulabilirsin. Ancak en iyi çözüm sivilce koruyucu etiketler olacaktır. Bu etiketler maskenin sivilceli bölgeye sürtünmesini ve tahrişe neden olmasını önleyecektir.

 

Makyajı minimumda tut

Maske de taksak makyajdan asla vazgeçemiyoruz. Ancak makyaj cildini sivilce oluşumuna daha yatkın hale getirebilir. Bu nedenle fondöteni komedojenik olmayan renkli bir nemlendiriciyle değiştir. Kullandığın ürün miktarını minimumda tutmaya çalış. Bunu yaparak cildinin nefes almasına izin verecek ve gözeneklerinin tıkanmasını önleyeceksin.

 

Cildini nemlendir

Nemli bir cilde sahip olmak, doğal bir cilt bariyeri oluşturmaya yardımcı olur. Böylece masken cildini çok fazla tahriş etmez. Hyaluronik asit ve seramid içeren bir nemlendirici araştır veya cildinin kurumasını önlemek için nemlendirici tabaka maskelerini kullan.

 

Yorum Yapın