Manşet Sinema

Sihirli ekran

Cadılar Bayramı için sana özel bir film listesi hazırladık. Patlamış mısırını kap ve gecenin sonunda seni korkutacak filmlerin keyfini çıkarmaya çalış.

Hayaletler

Hayalet temalı bu filmleri izlediğinde gece ışıklar açık bir şekilde uyumak isteyebilirsin.

“Beetlejuice”: Ölen bir çiftin ruhları, evlerine taşınan dayanılmaz bir aile tarafından rahatsız edilir. Böylece çift, Deetze’leri korkutup kaçırmak için biyo-şeytan kovucu Beterböcek’i tutar. Ancak Beterböcek, Deetze’lerin kızı Lydia ile evlenip yaşayanlar diyarına dönmeyi kafasına takınca işler karışır.

“Hayalet Avcıları” serisi: Hayaletlerin peşinde koşan Hayalet Avcıları’nın maceralarını sıkılmadan izliyoruz. Şimdiye kadar üç filmi yayınlanan serinin bir yenisi daha önümüzdeki ay vizyona girecek. Yeni filme kadar seriyi tamamlamaya bak.

“Casper”: Sevimli hayalet Casper, bu Cadılar Bayramı’nda sevimlilik katacak. Genç bir kız olan Kat, yeni taşındıkları evde yalnız bir hayaletin olduğunu görür. Kat ve Casper’ın arkadaşlığını izlerken, “Keşke benim de böyle bir dostum olsa” diyeceksin.

Zombiler

Ölülerin ölü olarak kalmadığı filmlerden hoşlanıyorsa bu filmler tam senlik.

“The Dead Don’t Die”: Küçük bir kasabada aniden zombiler görünmeye başlar. Kasabanın polisleri bu zombi kıyametiyle başa çıkmaya ve bunu neyin sebep olduğunu bilmeye çalışır. Selena Gomez de kısa bir rolde filmde oynuyor.

“Zombieland”: Yakın bir gelecekte, bir hastalık sonucunda herkes zombiye dönüşür. Ailesiyle yeniden bir araya gelmeyi umut eden Columbus, Tallahassee ile birlikte ülkeyi dolaşır. Zombieland dedikleri bu yeni dünyada hayatta kalmaya çalışırken, planlarını alt üst eden Wichita ve Little Rock ile tanışırlar.

“Warm Bodies”: Umutsuz romantikler için mükemmel bir Cadılar Bayramı filmi! Bir zombi kıyametinden yaklaşık sekiz yıl sonrasında R adlı bir zombi, insan Julie ile karşılaşır. Ona ilk görüşte aşık olan R’nın durmuş kalbi yavaş yavaş atmaya başlar.

Cadılar

Cadılar Bayramı’nda cadı temasına sahip filmleri izlememek olmaz!

“Harry Potter” serisi: İşte “Harry Potter”ı baştan sona izlemek için harika bir neden daha! Bir büyücü olduğunu keşfeden Harry’nın hikayesi hepimize fantastik bir dünyanın kapılarını açtı.

“Hocus Pocus”: Üç cadı 17. yüzyıl Salem’de yok olduktan 300 yıl sonra geri döner. Ölümsüzlüğe tutunmak için bir çocuğun hayatını almak zorunda olan bu cadıları engellemek de, onları yanlışlıkla dirilten üç çocuğa kalır.

“The Craft”: Yeni bir okula transfer olan Sarah, büyücülük yapan üç dışlanmış genç kızla karşılaşır. Kısa süre sonra hepsi, onları hafifçe bile kızdıranlara karşı çeşitli büyüler ve lanetler yaratıp etrafta dehşet saçmaya başlarlar.

Gizemli

Bir yandan bir şeyler çözmeni sağlayacak bu gerilim yüklü filmler biraz beynini yakabilir.

“Ready or Not”: Grace, kocasının ailesi tarafından ölümcül bir saklambaç oyunu oynamaya zorlandıktan sonra, kendini düğün gecesinde hayatı için savaşırken bulur.

“Escape Room”: Bir grup yabancı, özel bir büyük ödülle bir kaçış odasına katılmaya davet edilir. Ancak çok geçmeden hepsinin ayrıntılı bir planın parçası olduğunu ve hayatta kalmak zorunda olduklarını öğrenirler.

“Fantasy Island”: Bir grup yabancı, hayallerindeki tatili yeni kazandıklarına inanır. Çok geçmeden kendilerini en kötü kabuslarının ortasında bulurlar ve eve dönmenin bir yolunu bulmaları gerekir.

Animasyon

Animasyon filmlerin korkunç olmadıklarını mı düşünüyorsun? Bunu bu filmleri izledikten sonra yeniden düşün.

“Coraline”: Coraline ve ailesi yeni bir şehre taşınınca, ailesi onunla çok ilgilenmez. Bu sırada küçük kız yeni Öteki Dünya’yı keşfeder ve burada ona ilgi gösteren ebeveynleriyle vakit geçirmeye başlar. Coraline çok geçmeden dünyanın göründüğü gibi olmadığını anlar.

“Otel Transylvania”: Bu eğlenceli animasyon serisinde insan dünyasından uzakta üst düzey bir tatil yeri işleten Drakula, bir çocuğun tesisi keşfedip kızına aşık olduğunu görünce Çocuğu uzaklaştırmak için harekete geçer.

“Canavar Ev”: Üç genç, komşularının evinin gerçekten yaşayan, nefes alan, korkunç bir canavar olduğunu keşfeder.

Tim Burton filmleri

Karanlık ve gotik tarzda filmlerin yönetmeni Tim Burton’ın hemen hemen tüm filmleri Cadılar Bayramı’na uygun.

“Edward Scissorhands”: Korkudan çığlık atmak yerine ağlatacak bir Halloween filmi arıyorsan bu film tam sana göre. Bir mucit, en büyük icadını tamamlayamadan ölür. Bu icadı ise Edward adında elleri yerine metal makasları olan bir insandır. Bir kalede mahsur kalan Edward, Peg tarafından keşfedilir ve evinde yaşamaya başlar. Her şey başta iyi giderken, makaslı elleri yüzünden Edward yavaş yavaş onu dışlanmaya başlar.

“Corpse Bride”: Cadılar Bayramı’nda birçok kişinin kılığına büründüğü Ölü Gelin’in filmini önermezsek olmaz. Victor Van Dort, yanlışlıkla Ölü Gelin ile evlenir. Victor, Ölü Gelin ve gerçek nişanlısı Victoria arasında bir seçim yapmak zorunda kalır.

“The Nightmare Before Christmas”: Halloween Town kralı Jack Skellington, Christmas Town’ın varlığını öğrenir. Ve Noel’i şehrine evine getirmeye karar verir.

Yorum Yapın