Manşet Ünlüler

Shawn’ın yaz aşkı

Yaz bitmiş olabilir ama bu Shawn Mendes için geçerli değil. Şarkıcı yeni şarkısı “Summer of Love” ile yazın bitmediğini müjdeliyor.

Yazı İrem Naz Güvel

Yazın aşk hali

Yaza veda etmeye hazırlandığımız dönemde, Shawn Mendes yepyeni bir yaz parçasıyla herkese sürpriz yaptı. “Summer of Love” adını taşıyan parçada Shawn’a müzik yapımcısı Tainy eşlik ediyor. İkili, şarkıcının yaklaşmakta olan beşinci albümü üstünde harıl harıl çalışıyor. “Summer of Love” da gelecek albümden dinlediğimiz ilk parça oldu. Tainy, Shawn ile çalışmanın çok rahat ve doğal olduğunu söyleyip devam ediyor; “O gerçek bir müzisyen ve vokalist ama bunun dışında stüdyoya getirdiği enerji süper gerçekti. Bu yüzden birlikte çok kolay bir şekilde iyi hissettiren müzikler yaratabildik. Kimyayı yakaladık ve bunu şarkıda duyabilirsiniz. Şarkının gitarlar ve akorlar tarafından yönetilen çok yaz havası hissi var. Bu, Shawn’ın vokalleriyle birlikte mükemmel bir uyum sağladı.”

Özgür hissettiriyor

Şarkıyı hangi mevsimde dinlersek dinleyelim, bize yazı çağrıştıracağı bir gerçek. Bununla birlikte Shawn, şarkıyı dinlerken kendilerini rahatlatmalarını istiyormuş: “Umarım bu şarkı insanları hayatın ağırlığından bir an için de olsa özgür hissettirir. Sevdiğim insanlarla güzel bir yaz geçirmek için birkaç ay izin aldım ve bu şarkının ilhamı oldu. Bunu yaratmanın en sevdiğim yanı, stüdyoda Tainy ile çalışma fırsatı bulmaktı. İnanılmaz bir sanatçı ve harika bir yapımcı olduğu için onunla bağlantı kurmak özel bir deneyimdi.

Senorita’sına sesleniyor

Shawn, Camila Cabello ile beraber olduğundan beri oldukça çok mutlu ve hemen hemen tüm şarkılarında Camila’nın etkilerini görüyoruz. “Summer of Love” da o şarkılardan biri. Shawn, sevgilisi Camila ile geçen yaz yaşadığı güzel anları şarkıda anlatıyor. Şarkıda geçen “Sana ‘Senorita’m’ diyorum / Sana ne kadar ihtiyacım olduğunu bilmiyordum / Senden ayrılmak zorunda kalmamdan nefret ediyorum” sözler, ikilinin düet çalışması “Senorita”ya gönderme yapıyor.

Yeniden 18

“Ve birkaç ay / 18 yaşındaymışız gibi hissettirdi” sözleri de, ikilinin birlikte çıktıkları tatilden ilham almış. “Camila ve ben birkaç aydır Miami’deydim. Zaman bir nevi durmuş ve gerçekten yeniden çocukmuşuz gibi hissettim. Her şeyin durduğu güzel birkaç aydı. Kendimizi bulabildik ve bu çok güzel bir zamandı. Şarkıyı bunun için yazdım. Aynı zamanda, ruhumu ve beni birazcık yukarı kaldıracak böyle bir şeye ihtiyacım vardı” diye Shawn anlatıyor.

“Golden” yaz

Şarkı dingin bir yaz şarkısı hissi yaşatırken klibi de, onunla birlikte bunu destekliyor. İspanya’da çekilen klipte Shawn’ı yüzerken, sahil kenarında araba sürerken, arkadaşlarıyla eğlenirken görüyoruz. Ancak bazıları bu klibi Harry Styles’ın geçen yıl yayınladığı “Golden” klibine çok benzetti. “Golden”ın klibinde de Harry, İtalya’nın sahillerini arabayla dolaşmış ve sahilde eğlenmişti. Ancak yaz şarkılarında bu tarz klipleri görmeye alışığız. Shawn da bu akıma uymak istemiş belli ki!

 

Yorum Yapın