Genel Kültür Mantarı Manşet

Şemsiyeler ve Serçeler’in savaşı

2 yıl aranın ardından geri dönen “The Umbrella Academy”nin üçüncü sezonu 22 Haziran’da yayınlanıyor. Bu sezon Şemsiyeler (Umbrella) ve Serçeler (Sparrow) arasındaki mücadeleyi izleyeceğiz.

Yazı İrem Naz Güvel

Ben geri döndü

İkinci sezon çok merak uyandıran bir sonla bitmişti. Son sahnede, geçmişe giden Umbrella üyeleri günümüze geri dönmüş ancak karşılarında, öldü bildikleri babaları Sir Reginald Hargreeves’i ve onun yeni kurduğu Sparrow Akademi’yi buldular. Üstelik kardeşleri Ben de, bu yeni Akademi’nin bir üyesi olarak ortaya çıktı.

Yeni sezonun düşmanı

Üçüncü sezonun başında Sparrow ve Umbrella arasındaki çekişmeleri izleyeceğiz. İki akademinin de üyeleri birbirlerine gıcık olurken, dünyaya kaos getiren ve tanımlanamayan bir düşman aniden ortaya çıkar. Bu varlığı yok etmek için Umbrella üyeleri, Sparrow üyelerini onlarla güçlerini birleştirmeleri için ikna etmeye çalışırlar. Bir yandan yeni düşmana karşı savaşırlarken, bir yandan da üyeler kıyamet öncesindeki hayatlarına geri dönmenin yolunu ararlar.

Ashtray dizide

Dizinin ana kadro oyuncuları eksiksiz bir şekilde üçüncü sezonda geri dönüyor. Yeni sezonda Sparrow Akademisi’nin hikayeye dahil olmasıyla dizinin kadrosu da bir hayli genişledi. Justin Cornwell, Britne Oldford, Jake Epstein, Genesis Rodriguez ve Cazzie David bu sezonun yeni oyuncuları. Dizinin üçüncü sezonuna katılan sürpriz bir isim daha var. “Euphoria”da Ashtray’ı oynayan Javon Walton, “The Umbralla Academy”de oynayacağını, “‘Euphoria’ bana büyük fırsatların kapısını açtı. Bunun için çok minnettarım. Yakında başka projelerim var ve bu beni çok heyecanlandırıyor. ‘Umbrella Academy’nin üçüncü sezonunda yer alacağım” sözleriyle doğruladı. Henüz karakteriyle ilgili bir bilgi bulunmayan Javon’ın, dizide Diego’nun oğlunu oynayacağı söyleniyor.

Sparrow Akademi’nin üyeleri

Bu sezon tanışacağımız Sparrow Akademi’nin üyelerine göz atalım.

Marcus – 1 Numaralı Sparrow

Dürüst ve erdemli olan Marcus, aileyi bir arada tutuyor. Zarif, şefkatli, akıllı ve güçlü olduğu kadar da ölümcül bir yapısı var. Disiplinli olmayı seven Marcus, ekibe liderlik etmede çok başarılı.

Ben – 2 Numaralı Sparrow

Umbrella Akademi’nin 7 numarası Ben, Sparrow Akademi’de karşımıza 2 numara olarak çıkıyor.

Fei – 3 Numaralı Sparrow

Fei dünyaya farklı bir gözle bakıyor. Yalnız kalmayı çok sevse de, bir arkadaşının olmasını çok istiyor. Oldukça zeki biri ve bir şeyi isterse onu elde etmek için sonuna kadar mücadele ediyor.

Alphonso – 4 Numaralı Sparrow

Yıllarca suçla mücadele eden Alphonso, yüzünde ve vücudunda yaptığı tüm kavgaların izlerini taşıyor. Ancak o, bu korkutucu görünümünün aksine oldukça eğlenceli biri.

Sloane – 5 Numaralı Sparrow

Romantik bir hayalperest olan Sloane, dünyayı görmeyi hayal ediyor. Ailesine karşı sorumluluk duyduğundan onları geride bırakamıyor. Ancak gizliden gizliye plan yapan Sloane, bir gün ailesine karşı gelip hayallerini gerçekleştirmeyi istiyor.

Jayme – 6 Numaralı Sparrow

Akademinin en gizemli üyesi Jayme, çok fazla konuşmayı sevmiyor. Bir bakışıyla karşısındakini korkudan kaçırabilecek kadar ürkütücü biri. Zamanının çoğunu, tek arkadaşı Alphonso ile takılarak geçiriyor.

Christopher – 7 Numaralı Sparrow

Akademi’nin en ilginç üyesi kesinlikle Christopher. Çünkü o, kökeni bilinmeyen bir telekinetik küp. Odayı dondurucu soğuğa çevirebilir ve felç edici bir korkuya neden olabilir. Aynı zamanda ailenin kahini olarak da biliniyor. Güvenilir ve sadık olan Christopher’ın iyileştirme yeteneği var.

Yorum Yapın