Genel Kültür Mantarı Manşet

Selena’nın peşindeler

Yeni şüphe, yeni gizem ve yeni olaylar… İkinci sezonuyla geri dönen “Only Murders in the Building” dizisinde olaylar iyice karışıyor.

Yazı İrem Naz Güvel

Bela peşlerini bırakmıyor

Başrolünü Selena Gomez, Martin Short ve Steve Martin’in paylaştığı “Only Murders in the Building”in ikinci sezonu başladı. Bu sezon da iç mimar Mabel Mora, tiyatro yapımcısı Oliver Putnam ve 80’lerin eski televizyon yıldızı Charles Haden-Savage’ın başı beladan kurtulmuyor. Arconia’nın Yönetim Kurulu Başkanı Bunny Folger’ın şok edici ölümünün ardından üç kafadar, katilin maskesini düşürmeye çalışıyor. Bunun yanı sıra, onların katil olduğunu düşünen komşularıyla da baş etmeleri gerekiyor.

Cara Delevingne kadroda

Yeni sezonda gizem giderek artarken, kadro da genişliyor. Manken ve oyuncu Cara Delevingne’nin dizide Alice adında esrarengiz bir karakteri canlandıracağı açıklandı. Cara rolü hakkında, “Alice şimdiye kadar oynadığım diğer tüm karakterlerden en çok bana benzeyeni. Ancak bana göre biraz daha cüretkar bir görünüme sahip” diye konuştu. Kadroya bu sezon dahil olan oyuncular Cara ile sınırlı değil. Komedyen Amy Schumer ve usta oyuncu Shirley MacLaine de, yeni bölümlerde izleyeceğimiz isimler arasında.

Senaryoya bayıldı

Duyduğumuza göre, bu sezon Selena’nın karakteri Mabel daha fazla ekranda olacakmış. Geçen sezon sonunda Mabel’ı pek de iyi bir şekilde görmemiştik. Çünkü Bunny’nin cesedi başında yakalanmış ve cinayetin baş şüphelisi olmuştu. Şimdi kendisini temize çıkarmak için yapacak çok işi var. “Senaryoyu okuduğumda gerçekten şok oldum çünkü çok farklıydı. Diziyi bu kadar harika yapan şey de bu zaten. Senaristler yepyeni bir hikaye yaratarak harika bir iş çıkardılar” diyen Selena, ikinci sezonun senaryosuna bayıldığını dile getiriyor.

“Mabel beni değiştirdi”

“Only Murders in the Building”, Selena’ın oyunculuk kariyerindeki en önemli işlerden biri. Başarılı yıldız, dizinin hem kariyeri hem de hayatında kendisine şans getirdiğini, “Dizi olumlu yönde beni çok değiştirdi. Harika bir işin içindeyim ve hayatım ilk sezondan itibaren çok değişti. Henüz geçen yıl başlamış olmamıza rağmen, karakterim Mabel beni çok etkiledi” sözleriyle açıklıyor. Ayrıca bu sezon Mabel’ın tarzında bazı değişikler olacağını ve rolü için saçlarını kestiğini de ekliyor.

Sezonlar artacak

Henüz birinci sezonu devam ederken, dizinin ikinci sezon müjdesi gelmişti. Bu yüzden hayranlar üçüncü sezon duyurusunu da kısa bir süre içinde bekliyor. Dizinin yaratıcılarından John Hoffman, hikayenin bundan sonra da devam etmesini istediğini itiraf etti. Şimdilik üçüncü sezona dair resmi bir onay yok ancak Mabel, Oliver ve Charles’ın hikayesinin burada bitmeyeceğine eminiz.

Yorum Yapın