Manşet Ünlüler

Sahneden ekrana

Billie Eilish’den yepyeni bir haber geldi! Bu bir albüm ya da yeni bir belgesel değil. Şarkıcı, “Swarm” dizisinde yer alarak ilk oyunculuk denemesini gerçekleştirdi.

Yazı İrem Naz Güvel

 

Hayalini gerçekleştiriyor

Billie Eilish, 2021’de “Saturday Night Live”ı sunduğunda, çocukken oyuncu olmak istediğini, “Annem ve babam aktördü, kardeşim Finneas da öyleydi ve bir filmde oynamak benim hayalimdi” itirafında belirtmişti. Görünen o ki Billie, bu hayalini gerçekleştiriyor. Psikolojik korku türündeki dizi “Swarm”da rol alması herkesi şaşkına çevirdi. Ama en çok şaşırdığımız da Billie’nin beklediğimizin çok üstünde bir performans sergilemesi oldu.

 

Hayranlığın zararları

Amazon Prime’da yayın hayatına başlayan “Swarm”, Ni’Jah adlı bir pop yıldızına takıntılı Dre’nin “The Swarm” olarak bilinen bir hayran kitlesi ile hikayesini anlatıyor. Dizi, Dre’nin hayatına, fandomuna ve bunun onu nasıl karanlık, beklenmedik yerlere götürdüğüne dair derin ve karanlık bir hikaye sunuyor. Şunu da belirtelim, “Fazla hayranlık sağlığa zarar” mottosuyla yola çıkan dizide bahsi geçen pop yıldızı ve fandom’ın, Beyonce ve hayran kitlesi BeyHive’dan ilham alındığı söyleniyor.

 

Bir yıldız doğdu

Gelelim Billie’nin bu hikayedeki yerine! Şarkıcı, Eva adlı gizemli bir karaktere hayat veriyor. Eva aynı zamanda, tamamı kadınlardan oluşan bir tarikatın da lideri. Şarkıcı, dizide sadece bir bölüm yer alsa da oyunculuğu herkesten tam not aldı ve “Bir yıldız doğdu” notuyla sosyal medyada yer aldığı sahneler binlerce kez paylaşıldı.

 

İlk denemede tam not

Dizinin yapımcılarında Janine Nabers, Billie’nin diziye dahil olmasında kast yönetmeni Carmen Cuba’nın parmağının olduğunu şu şekilde açıklıyor: “Bölümün seçmelerini yaparken Carmen, Billie’yi önerdi. Ben de ‘Oyunculuk yapıyor mu?’ dedim ve ‘Evet’ dedi. ‘Peki, daha önce nerede oynadı?’ diye sorduğumda, ‘Hiçbir yerde’ cevabını verdi. Ancak bu süreçte inanılmaz olan şey, dizide çalışan çok sayıda çok farklı tutkuları olan insanların olması. Billie gibi birden fazla yeteneği olan kişilerle çalışmaya karşı bir çekim hissediyoruz.”

 

İdolden idole destek

Billie’ye bir başka destek de dizinin başrolü Dominique Fishback’den geldi. Dominique, Billie’nin işine çok saygılı olduğunu ve sürekli fikirler üretip bunlar hakkında konuşmak istediğini söyledi. “Onunla sette yaşadıklarımdan dolayı bir insan olarak onun hayranıyım” diye de ona olan hayranlığını dile getirdi. Bu hayranlık karşılıklı gibi görünüyor çünkü Billie de setten fotoğraflar paylaşarak Dominique’in idolü olduğunu söyledi.

Yorum Yapın