Manşet Ünlüler

Sadece Ruggero

Ruggero Pasquarelli artık sadece Ruggero. Daha duygusal, daha sade ve daha gerçekçi. Başarılı şarkıcı yeni parçasıyla bizleri bizi kırık kalpler diyarına götürüyor.

 

İtalyan DNA’sı

Ruggero Pasquarelli’yi hala takibe almayanlar çok şey kaçırıyor. Başarılı İtalyan’ın 10 parmağında 10 marifet var. Yetenekli bir oyuncu, harika bir söz yazarı ve kalpleri eriten bir sesi var. Yakışıklılığından bahsetmiyoruz bile. İtalya’nın suyunda ne var çok merak ediyoruz doğrusu. Tüm İtalyan erkekleri mi yakışıklı ve centilmen olur? Ruggero onların en güzel örneği. Kariyerine müzisyen olarak devam etmeyi tercih eden başarılı yıldız, her yıl en az 1 tane single yayınlamaya özen gösterecek kadar da çalışkan. Geçtiğimiz yıl “Probablemente”, “No Te Voy A Fallar” ve “Apenas Son Las 12” singlelarını çıkararak hayranlarını mutlu etti. Ruggero nihayet bu yıl ilk şarkısı “Puede”yu geçtiğimiz günlerde yayınladı.

 

Kalbi kırık Ruggero

Ruggero’nun eski şarkılarını dinleye dinleye karantina dönemini keyifle geçirdik. Müziğinde kendine has bir çizgi oluşturarak, asla o çizginin üstünden atlamadan emin adımlarla ilerliyor. Onun gitarına ne kadar aşık olduğunu bilmeyen yok. Neredeyse tüm şarkılarında gitar başrolde ve o tınılara Ruggero’nun ipeksi sesi eşlik ediyor. İtalyanca bilmeyenler şarkıda neyden bahsettiğini anlayamasa da, duygularını sesine o kadar güçlü yansıtıyor ki sözleri bilmesek de olur. Şarkının tüm hislerini kendi içimizde yaşıyoruz. Aynı son şarkısı “Puede”da olduğu gibi. Ruggero bitmiş bir ilişkinin ardından eski sevgilisini uzaktan sevmeye devam ediyor. “Doğru olmasa bile beni özlediğine inanıyorum. Gittiğini biliyorum ama kendime yalan söylüuorum” diye kendini kandırmaya çalışıyor ama onu bir türlü aklından çıkaramıyoruz. Bazı hayranlar bu şarkının Karol Sevilla’ya yazıldığını düşünüyor ancak bu sadece bir iddia. Şarkı kime yazılmış olursa olsun Ruggero’nun kalbi fazlasıyla kırılmış görünüyor.

 

Pandemi klibi

Bizi olduğumuz yerden başka diyarlara götüren bu şarkının klibi, Ruggero’nun tarzına uygun oldukça sade ama bir o kadar da gerçekçi. Unutma ki bu klip pandemi döneminde çekildi ve dolayısıyla Ruggero’yu evinde aşk acısı çekerken görüyoruz. Klibi 2 açıdan inceleyebiliriz. İlkinde, sevgilisini unutamadığından acı çeken bir Ruggero var. Klip baş döndürücü bir şekilde açılış yapıyor ve yatağında uzanmış olan Ruggero bizi karşılıyor. Biraz depresif bir şekilde camın önünde durup ufka bakıyor ve zaman zaman eline gitarı alıp acısını dindirmeye çalışıyor. Diğer bir açı ise son zamanlarda hepimizin yaşadığı bir durum karantinayı anlatıyor. Ruggero hem ayrılık acısını hem de evde yaşadıklarımızı anlatmak istemiş. Bir yanda etrafa saçılmış abur cuburlar, zaman geçirmek için okunan kitaplar, dağılmış oda ve kilo almayalım diye kendimizi spora vermemizi Ruggero eğlenceli bir şekilde gösteriyor. Dışarı çıkamadığında sevgilisiyle simülasyon aracılığıyla romantik bir yemek yemesi ve ardından tartıştıkları sahne, görsel açıdan klibin en başarılı bölümü. Ruggero gündemi yakalayıp harika bir iş ortaya koymuş. Umarız arayı fazla açmaz ve o güzel sesiyle bize yeni şarkılarını söylemeye devam eder.

 

Yorum Yapın