Kore Manşet Ünlüler

Red Velvet başarı tarifleri

İlk yaz albümleri “Summer Magic” ile Red Velvet kızları, kurabiye kokulu klipleri ve limonata tadındaki sözleriyle yine çok konuşuldu. Kızların, albümdeki şarkı tariflerini hazırladık:)

Yazı İrem Naz Güvel

Tropikal aromalı gizem

Malzemeler

“Mr. E”

“Blue Lemonade”

Neyi nerede dinlemelisin?

  • Ormandaymışız gibi bir hissi yaratan “Mr. E”, büyülü formuyla dikkat çekiyor. Kızlar, gizemli bir adama olan aşklarını sihirli sözcüklerle itiraf ediyor. Sözleri ve melodisiyle kulağa oldukça eğlenceli geliyor.
  • Kızlar bu albümde gizeme kafayı takmışlar. “Blue Lemonade” şarkısında da gizemli bir yabancı tarafından takip edildiklerini belirtiyorlar. Bu aşk hakkındaki ikilemlerinden bahsedip tazeleyici bir aşkın peşinde olduklarını söylüyorlar. Sonunda da bu aşkı buluyorlar.

 

Meyve dilimli enerji deposu

Malzemeler

“Power Up”

“Hit That Drum”

Neyi nerede dinlemelisin?

  • Okul başlangıcı, aile ve arkadaşlar derken çok mu stres oldun? “Hit That Drum” tüm stresini yok edecek bir parça. Dinlediğin anda sanki bir festivaldeymişsin gibi dans etmeye başlıyorsun. Yeni ders döneminde harcayacağın enerjiyi bu şarkıyla geri depolayacaksın.
  • “Hit That Drum” sana yeteri kadar enerji vermiyorsa, video oyunu efektli “Power Up” özlediğin yaz günlerine seni geri götürüp ders çalışman için teşvik edecek. Hayallerine ulaşmana yardım edecek sözleriyle şarkı yapılan işten zevk almayı öğütlüyor.

 

Ekşi tatlı pop salatası

Malzemeler

“Bad Boy”

“With You”

“Mosquito”

Neyi nerede dinlemelisin?

  • “Mosquito”u dinlemeden önce dikkatli ol, çünkü sivrisinek gibi kulağında uğuldayacak. Ama bu rahatsız edici değil, aksine bağımlılık yapacak. Kızlar, hoşlandıkları kişinin kalplerini çalarak çizgiyi aştığını ileri sürüyor. Bu kişi ne kadar garip olsa da onları asla bırakmayacak bir sivrisineğe benzetiliyor. Bu şarkıya kadar sivrisineğin bu kadar hayranlık uyandıracak bir yönü olduğunu düşünmemiştik:)
  • Tazeleyici etkili “With You”da kızlar yaşadıkları aşkı, yazın yaşanan Noel zamanına benzetiyor. Hissettikleri duyguların farklılığını bu şekilde şarkıya yansıtmışlar. Şarkıya, temasıyla uyumlu olsun diye Noel ezgileri başarılı bir şekilde yerleştirilmiş. Böylece grup, şarkıların mevsimi olmadığını ve özgürlüğünü vurguluyor.
  • “Bad Boy”un İngilizce versiyonu bu albümde yer alıyor. Şarkıyı dinlemeden önce, bu yeni düzenlemesinin iyi olup olmadığıyla ilgili tereddüt yaşasak da kızlar orijinal versiyonu gibi harika seslendirmişler.

 

Yorum Yapın