Kültür Mantarı Manşet

Periler geri döndü

Bloom, Aisha, Stella, Terra ve Musa, “Fate: The Winx Saga”nın ikinci sezonuyla geri döndü. Üstelik bu sezon, serinin sevilen bir üyesi de ekibe katıldı.

Yazı İrem Naz Güvel

Yeni kötüler

Popüler anime serisi “Winx Club”, geçtiğimiz yıllarda ekrana uyarlandı. İlk sezonu Netflix’te yayınlanan dizi, serinin hayranları tarafından sevilse de, eleştiri oklarını da üstüne çekti. Anlaşılan yeni sezonda, dizinin yaratıcıları yapılan eleştirileri dikkate almış ve senaryoyu ona göre oluşturmuş. Terra’yı canlandıran Eliot Salt, “Bu eleştirilerin yapılmasına ve duyulmasına gerçekten sevindim. Bunların yapıcı eleştirilerden daha fazlası olduğunu düşünüyorum. Konuşulanları dikkatlice dinledik ve hikayeye uygulamaya çalıştık. İkinci sezonda, bu durumu tamamen düzelttiğimize eminim” diye eleştirileri dikkate aldıklarını belirtti.

Gölge, perilerin peşinde

Hikayeyi daha iyi aktarmak için bölüm sayısı, bu sezon 6’dan 8’e çıkarıldı. Bloom’u oynayan Abigail Cowen, ikinci sezonda duygu ve maceraları yoğun hissedeceğimizi ve hikayede yeni kötü adamların dahil olacağını söylüyor. Birinci sezonun sonunda Alfea’nın üzerine kara bir bulut çöktü. Rosalind, Farah’ın görevini devralır ve periler, onun otoritesi altında hayatlarına devam etmeye çalışır. Ancak bir süre sonra perilerin geceleri ortadan kayboldukları ortaya çıkar. Bloom ve arkadaşları, buna sebep olan karanlık gölgenin peşine düşer ve Öteki Dünya’nın tamamına zarar vermeden önce onu durdurmaya çalışırlar.

Flora sürprizi

Dizinin ilk sezonda aldığı en büyük eleştiri, serinin ana karakterlerinden Flora’nın olmamasıydı. “Fate: The Winx Saga”nın yaratıcısı Brian Young, “Birinci sezonda, bu inanılmaz derecede zengin dünyanın içinde yaşayan güçlü perilerin sadece bir kısmını gösterebildik. Bloom’un hikayesi gelişmeye devam ederken, yeni sezonda Aisha, Stella, Terra ve Musa hakkında daha fazla şey öğreneceğiz. Ve gelecek dönem Alfea’ya kimin gelebileceğini asla tahmin edemezsiniz” diye Flora’nın geleceğini müjdeledi.

Kadro genişledi

Flora ile birlikte diziye yeni karakterler de dahil oldu. Paulina Chavez’in canlandırdığı Flora, kuzeni Terra gibi bir doğa perisi. Çevresiyle uyumlu görünse de, Flora’nın karanlık bir sırrı var. “World of Winx”in 2. sezonunda yer alan Sebastian, parlak bir zekaya ve değişik düşünce yapısına sahip bir öğrenci olarak tanımlanıyor. Sebastianı’ı Éanna Hardwick oynuyor. Seride ilk kez izleyeceğimiz Gray karakterine Brandon Grace hayat veriyor. Gray, büyük bir sırrı olan bir uzman. Ayrıca Aisha ile yakınlaşacağı söyleniyor.

Yorum Yapın