Kore Manşet Ünlüler

Özlenen kraliçeler

Adını K-Pop dünyasına kazıyan 2NE1, ne yazık ki 2016 yılında dağılmıştı. Büyük işlere imza atan kızları özlemek için bir sürü nedenimiz var.

Yazı İrem Naz Güvel

 

Neden 1: Güzellik algılarını yıkmaları

2NE1 çıkış yaptığında, duruşlarıyla diğer K-Pop gruplarından farklı olduğunu kanıtlamıştı. Onlar dış görünüşleriyle değil, sanatlarıyla önplanda oldular. Sektördeki güzellik standartlarına göre ne fazla güzel ne de fazla sevimliydiler ama mükemmel derecede yetenekliydiler. Belki de bu kalıplaşmış algıyı yıkan ilk grup oldular. Cool tavırlı kızlar birçok kez çirkin olduklarına dair ağır laflar işitseler de antilerine“Ugly” şarkısıyla çok güzel cevap verdiler. İmkansızın başarılabileceğini gösterip hayranlarına güç vererek iyi bir örnek olmak için çok çaba harcadılar.

 

Neden 2: Şarkı sözleri

Kardeş grup BigBang ile seslendirdikleri “Lollipop” ile sektöre adım atsa da 2NE1, şarkının aksine piyasadaki şekerli gruplardan çok farklıydı.Güçlü olmayı öğütleyen “I Am theBest”in, “Bana her kim bakarsa müthiş olduğumu görür” ile “Lonely”dekiduygu yüklü,“Uzaklaşıyorum ve sonsuza kadar yalnızım”sözlerini unutmak mümkün değil.Hayranlarına veda ettikleri “Goodbye”ıhala gözlerimiz dolu dolu dinliyoruz. Şimdi kızlarla dans edeceğimiz ve kalp kırıklığımızı unutacağımız şarkıları yeniden seslendirselerdi güzel olmaz mıydı?

 

Neden 3: Dostluk bağları

En sahici arkadaşlık bağlarına sahip olan kızlar, grup dağılmasına rağmen hala dostluklarını sürdürüyor.Minzy solo kariyerine adım attığında, kızlar onunla gurur duyduklarını ileterek tüm desteklerini göstermişti. Dağılmanın ardından CL gözyaşları içinde,“Sonuna kadar bunun bir parçası olmak istedim. Hepimiz sahnede olmayı çok sevdik. Keşke daha fazla şansımız olsaydı” demesi bizleri de ağlatıyor.Chaerave Bomzyshiplerininsahnedeki etkileşimleri kim bilir ne zaman izleriz:(

 

Neden 4: 2NE1 TV

Blackjack’lerin en çok özledikleri bir diğer şeyse, kızların günlükhayatlarına dahil olduğumuz 2NE1 TV. En doğal halleriyle karşımıza çıkan grubun provalarını izleyip ne kadar sıkı çalıştıklarına şahit olduk. Birbirleriyle uğraşsalar da ne kadar değer verdiklerini gördük. Bu programda en sevdiğimiz ship moment verince yerimizde duramıyorduk. Şimdi yeniden program çekseler yine izleriz:)

Yorum Yapın