Manşet Ünlüler

One Direction ile 10 yıl

One Direction çıkış yapalı tam 10 yıl oldu, inanabiliyor musun?

10 yıllık macera

One Direction 2010’da hayatımıza bir daha hiç çıkmamacasına girdi. X Factor yarışmasında oluşan grup, o günden beri rekor üstüne rekor kırdı ve yüzlerce ödülün sahibi oldu. Başarılarının gün geçtikçe arttığı bir dönemde Zayn gruptan ayrılarak büyük bir şok yaşatmıştı. Aynı yıl geri kalan üyeler Harry, Liam, Louis ve Niall solo kariyerlerine yoğunlaşmak için grup çalışmalarına ara verdi. Geçmişi hatırlarken gözlerimiz sulanıyor. Ancak gözyaşlarını bir kenara bırak ve şimdi söyleyeceğimiz müjdeye kulak ver. Grup, tam kadro 10. yıllarına özel bir sürprizle geri dönecek.

Kaldığı yerden devam

Şimdi sevinç çığlıkları atmanın tam zamanı. Bu yazıyı hazırlarken henüz sürprizin ne olacağı açıklanmamıştı. Aldığımız duyumlara göre hala bu sürprizin üzerinde çalışıyorlarmış. Bu bir yeni bir şarkı ya da bir belgesel olabilirmiş. Başta kısa bir turne düzenlemeyi düşünmüşler ancak koronavirüs nedeniyle bu hayalleri suya düşmüş. Bunca zaman onları destekleyen ve yanlarında olan sadık hayranlarını mutlu etmek istiyorlarmış. Bu teşekkürü de en iyi şekilde hep birlikte yapacaklarına inanıyorlarmış. Açık konuşmak gerekirse Zayn’in bu buluşmaya nasıl yaklaşacağını merak ediyorduk ve onun da buna yeşil ışık yakması bizi havalara uçurdu. Geçtiğimiz aylarda grup üyeleri ile tekrar takipleşmesi hepimizi mutlu etti. Bu takipleşmenin ardından #OneDirectionReunion hashtag’i Twitter’da 1 numaraya yükseldi.

 

One Direction zaman tüneli

Grubun 10 yıllık macerasında geriye doğru ilerleyelim.

2010

Üyeler ayrı ayrı X Factor yarışmasına katıldı. Ancak jürinin onları grup olarak yollarına devam etmeleri konusunda teşvik edince One Direction doğmuş oldu. Grup yarışmayı 3. olarak tamamladı ama bu onlar için ufak bir başlangıçtı.

2011

Dünya çağında duyulmaların sağlayacak “What Makes You Beautiful” şarkıları Amerika’da piyasaya çıktı. Dünya bir kez daha İngilizlerin müzik konusunda ne kadar başarılı olduklarını gördü.

2012

Grup henüz 3. yılında büyük stadyumlarda ana sanatçı olarak konser vermeye başladı.

2013

Grubun “This Is Us” filmi vizyona girdi. O film için aldığımız biletleri hala özel bir yerde saklıyoruz:)

2014

Niall, ilk grup selfielerini Instagram’da paylaşarak tarihi bir an yaşattı.

2015

O kötü haber gündeme bomba gibi düştü. Zayn gruptan ayrıldığını açıklayarak, hayranlarını gözü yaşlı bıraktı. Geri dönmesi için kampanyalar başlatılsa da hiçbir şey onu kararından vazgeçiremedi.

2015 – Ağustos

Kalan 4 üye o yıl “Made in the A.M.” albümünü yayınladı ve son kez turneye çıktı. Yılsonunda grup çalışmalarına ara vererek, solo kariyerlerine odaklanacakları açıklandı.

2016

Gruptan ayrılan Zayn, ilk albümü “Mind of Mine”ı piyasaya sürdü.

2017

Niall “Flicker” ve Harry de kendi adını taşıyan albümlerini çıkardı.

2019

O zaman kadar hep single çalışmalarını piyasaya süren Liam ilk albümü “LP1”ı yayınladı.

2020

Gruptan en son albüm çıkaran isim ise Louis oldu. Merakla beklenen “Walls” albümünü sevenleriyle buluşturdu.

Yorum Yapın