Manşet Ünlüler

Olivia’nın ilk’leri

Olivia Rodrigo tüm ilklerini dile getiriyor. Hadi ona kulak verelim!

 

İlk gittiği konser

Olivia Rodrigo, Weezer’ın ilk konseri olduğunu söylüyor. Ama bu tam olarak onun tercihi değilmiş. Ailesi, grubu izlemek istedikleri için onu da konsere götürmüş. “Ailem büyük bir alternatif rock müzik hayranı” diye açıklıyor. Olivia, o zamanlar daha çok country hayranı olduğunu ve Carrie Underwood’un konserine gitmek istediğini söylese de, şu anda şarkı yazarken ona ilham olan müzik türünün alternatif rock olduğunu da belirtiyor.

İlk yazdığı şarkı

Olivia, 9 yaşındayken piyanoda  “Süpermen” adlı bir şarkı yazmış. Merak ediyorsan şarkının sözleri şu şekilde: “Gelip beni kurtarması / Gelip bana ders vermesi için bir Süpermen’e ihtiyacım yok / Çünkü ben bir insanım ve kendi pisliklerimi kendim temizleyebilirim.” 9 yaşında birine göre oldukça iyi, değil mi?

İlk kez topluluk önünde söylediği şarkı

“Birinci sınıfta en iyi arkadaşım ve ben, okulun yetenek yarışmasında şarkı söyledik. Aynı pantolonları giydik. ‘The Sound of Music’ten ‘My Favorite Things’ şarkısını söyledik. Aslında Bruno Mars’ın ‘Grenade’ şarkısını gerçekten söylemek istiyordum çünkü birinci sınıfta o şarkıya takıntılıydım. Ama annem ‘Bunu söyleyemezsin’ dedi” diye Olivia anısını paylaşıyor. Hala o şarkıyı söyleyemediği için üzgünmüş.

İlk yaptığı yemek

Şarkıcının ilk yaptığı yemek Cacio e pepe adlı peynirli ve biberli makarnaymış. Olivia iyi bir şef olmadığını itiraf ederken, yapmayı bildiği tek yemeğin hala bu olduğunu da ekliyor.

İlk müzikali

İlk oynadığı müzikal “Annie” olan şarkıcı, bu gösteride ufak bir rol canlandırmış. Komik tarafı ise Olivia, oynadığı bu karakterin adını hatırlamıyor:)

İlk aşkı

Olivia’nın ilk aşkı okuldaki arkadaşlarından biri değil. O, gözünü en sevdiği film yıldızına dikmiş. Bu kişi de Robert Pattinson’dan başkası değil. “Onu seviyorum. Rob benim ilk aşkımdı. ‘Alacakaranlık’a ve ona takıntılıydım. O harika” diye aşkını ilan ediyor.

İlk sevdiği şarkı

Olivia, “Taylor Swift’in ‘Picture to Burn’ü en sevdiğim şarkıydı. O şarkıyı dinler dinlemez çok sevdim” diyor. Ancak, ailesi şarkının bazı sözlerinden pek hoşlanmamış. Bunun üzerine Olivia, şöyle bir yöntem geliştirmiş: “Şarkıda, ‘Sürmeme asla izin vermediğin o aptal eski kamyonetten nefret ediyorum’ sözleri vardı. O sırada beş yaşındaydım ve ‘Aptal’ dememe izin verilmedi. Ben de bir süre, şarkıdan o sözü çıkararak söyledim.”

İlk oyunculuk işi

Olivia henüz birinci sınıftayken ilk işini kaptı. Bir reklamda yer alan şarkıcı, projede herhangi bir repliği yoktu. Tek yapması gereken kameraya dönüp nefesini tutmaktı. “Bunu bütün gün yaptım ve ‘Anne, bunun için uygun olup olmadığımı bilmiyorum’ dediğimi hatırlıyorum. Yapılacak çok iş vardı” diyen Olivia, şimdi oyunculuğu seviyor görünüyor.

İlk kez ünlü olduğunu anladığı an

İlk şarkısı “Driver’s License”ın, Amerika’nın en önemli programlarında biri olan “Saturday Night Live”da çalması Olivia’yı çok şaşırtmış. “Programda ‘Driver’s License’ hakkında baştan sona bir skeç yaptılar. 18. doğum günümdü. Oturma odamda oturduğumu, ‘Neler oluyor? Bu gerçek olamaz’ dediğimi hatırlıyorum” diye o anı anlatıyor.

 

Yorum Yapın