Kore Manşet Ünlüler

Olimpos olimpiyatları

K-pop idollerini aldık ve Yunan mitolojisinin önemli karakterleriyle eşleştirdik. Ortaya güçlü bir Olimpos ordusu çıktı.

Yazı İrem Naz Güvel

G-Dragon – Zeus

Olimpos’un baş tanrısı Zeus ise K-Pop’un da kralı G-Dragon’dur. Müzik yeteneği ve kendine has tarzıyla herkesten farklı. Zeus sinirlendiğinde nasıl yıldırımlarını gönderiyorsa, GD de disslerini atıyor.

Sunmi – Afrodit

Güzelliği ve asil duruşuyla Sunmi tam bir Afrodit. Ancak “Siren” klibinde bir denizkızı olabileceğini de kanıtladı.

 Cha Eunwoo – Poseidon

Sevimliliğiyle kalbimizi eriten ASTRO’dan Eunwoo zaman zaman hırçın yönünü gösteriyor. Aynı denizlerin tanrısı Poseidon gibi. Daha iyi anlamak için “My ID is Gangnam Beauty”deki cool tarzına bakabilirsin:)

Hwasa – Hera

Yunan mitolojisinin en güçlü kadını Hera’dır. Hwasa’nın da sahneye adımını attığında herkesi hipnotize etmeyi başaran güçlü bir enerjisi var.

Shownu – Ares

Monsta X’in lideri Shownu grup arkadaşlarına sahip çıkacak ve onlar için elinden gelenin en iyisini ortaya koyacak kadar savaşçı ruhlu.

Hani – Athena

Hani’nin sevimli ve şaşkın hali seni yanıltmasın çünkü o 145 IQ ile en zeki idoller arasında. Athena gibi bilgi dolu.

RM – Dionysos

“Dionysus gibi içelim. Bir elimde içki, diğerinde Thyrsus”. RM bu sözleri BTS’in son albümünde yer alan parçaları “Dionysus”da söylüyor. O zaman şarkıyı yeniden dinleyelim:)

Jisoo – Artemis

Avcılık konusu Artemis’ten sorulur. Jisoo, “Kill This Love” klibinde okuyla hepimizi kalbimizden vurmuştu.

Leo – Hades

Kötü çocuk zaafımızı tetikleyen Leo, bakışlarıyla yeraltı tanrısı Hades gibi bizi etkisi altına alıyor.

Taeyeon – Demeter

Bereket tanrısı Demeter, “Güzel Örgülü Demeter” olarak da anılıyor. Etkileyici sesiyle bilinen Taeyeon da güzel örgüleriyle bizi göz kamaştırmuyor mu:)

Yorum Yapın