Genel Manşet Ünlüler

“Normal bir kızım”

Kameralar önünde büyüyen Millie Bobby Brown yaşıtları gibi davranmadığı için birçok kez eleştirildi. Oyuncunun ise hater’larına karşı söyleyecek bir çift sözü var.

 Şöhret göründüğü gibi değil

Şimdi gözlerini kapa ve 10 yaşındayken neler yaptığını bir düşün. Büyük ihtimalle derslerle boğuşuyor ve arkadaşlarınla kaynaşmaya çalışıyordun. İşte o yaşlarda Millie Bobby Brown, “Stranger Things”te oynamaya başladı. Millie ile kendini karşılaştırdığında onun hayatının ne kadar eğlenceli olduğunu düşünebilirsin. İhtişamlı kıyafetlerle kırmızı halı yürüyor ve herkes senin her hareketini takip ediyor. Ancak Millie bunun hiç de göründüğü gibi mükemmel olmadığını açıklıyor.

Sıradan bir genç kız

Millie kariyerinin başlarında bu ilgiden oldukça memnunmuş çünkü ünlü olmak hakkında pek bir fikri yokmuş. “Bundan keyif alıyordum” diyen oyuncunun düşünceleri zaman geçtikçe değişti. Çünkü artık daha fazla göz önündeydi ve bu ilgi ona hata yapmasını engelliyordu. Daha iyi bir rol modeli olma adına sürekli “mükemmel” görünmek için kendini baskı altında hissetti. Genç kızlar hata yapabilir, garip davranabilir, her şeyin mükemmel olmasına gerek yok ancak bunlar Millie için geçerli değildi. Ama şimdi işler değişti: “Ben de batırmak istiyordum ama buna iznim yoktu. Eskiden hoşuma gitmeyen paylaşımlar yapmak zorunda kalırdım. Ama artık gerçek kimliğimi saklamıyorum. Çünkü ben de hata yapabilirim, ben de sıradan bir genç kızım.”

Sürekli eleştiriliyor

Oyuncu şu an 17 yaşında ve o zamandan bu zamana çok yol kat etti. Kırmızı halıda topuklu ayakkabı, güzel bir elbise ve dikkat çekici bir makyajla göründüğünde insanların onunla ilgili söyleyecek hep sözleri vardı. Bu durum Millie’nin canını sıksa da, o kendisini ezdirmeyeceğini şu şekilde anlatıyor; “Genç bir kadın olmayı öğreniyorum. Bir genç kız olarak insanların gözü önünde büyüdüm. Bir kesim benim büyüyor olmamı kabul etmiyor. Örneğin crop bir üst giydiğimde, benim yaşıma uygun giyinmediğimi ve uygunsuz kaçtığını söylediler. Ama ben 17 yaşındayım. Bunu göremiyorlar. Hiçbir şeyin beni durdurmasına izin vermeyeceğim. Çünkü gelişmek istiyorum.”

Kendine zaman ayırıyor

Bazen eleştiriler o kadar fazla oluyor ki, Millie’nin bunlara dayanamadığı anlar oluyormuş. Ancak bir süre sonra bu durumla baş etmesi gerektiğini anlamış ve kendince çözüm yolları bulmuş. “Anksiyete ile mücadele ediyorum. Bu yüzden meditasyon yapıyor, günlük tutuyor ve kendime bolca zaman ayırıyorum. İşten eve geldiğimde bir saat boyunca o an ne yapmak istiyorsam onu yapıyorum” diye bulduğu çözümü anlatıyor.

Hedeflerine ulaştı

Şöhret ister istemez insanın ayaklarını yerden kesebilir ancak Millie ayaklarının yere sağlam basmasını istiyor. Bir takım hedefler belirleyerek kendini şöhrete kaptırmamanın yolunu bulmuş: “Lisede bir yıl erken mezun olmayı ve ehliyetimi almayı hedefledim. Bu ikisi şu an ki en büyük hedefim. Liseden mezun olmak üstünde hala çalışıyorum. Ancak ehliyetimi aldım!” Kim tutar seni Millie!

 

Yorum Yapın