Manşet Ünlüler

Mutluluk “Perry”si

2020 biraz buruk geçse de, Katy Perry için bu pek geçerli değil. Başarılı şarkıcı yakın zamanda hem ilk çocuğunu kucağına alacak hem de yeni albümünü yayınlayacak.

 

Çifte mutluluk

Katy Perry uzun zamandır anne olmak istediğini dile getiriyordu ve dileği nihayet gerçekleşti. Orlando Bloom ile ilk çocuklarına sahip olmadan önce Katy, 5. stüdyo albümünün çalışmalarını hızlandırdı. Hatta hamileliğini “Never Worn White” klibiyle duyurdu. Bir aksaklık olmazsa albüm 14 Ağustos’ta piyasa da olacak. Yaz boyunca Katy albümdeki yeni şarkılarının promosyonunu yaptı. İlk single “Never Worn White”tan sonra, karanlık zamanların ardından güneşi gördüğünü anlattığı “Daisies” geldi. Katy, “Bu şarkıyı kendim için bir marş gibi yazdım. 2017’de ‘Witness’ albümünü yayınladığımda kötü bir zamandan geçiyordum. Klinik olarak depresyondayken tünelin sonundaki ışığı bulmak için çabaladım. Kelimenin tam anlamıyla, karanlık düşüncelerim vardı ve ondan çıkmaya çalışıyorum” diye zorlu günlerini anlatıyor. Albümün dayanıklılığı, kurtuluşu, sevinci ve güçlenmeyi temsil ettiğini de ekliyor. Karanlığın ardında güneşi gördüğü için Katy adına çok mutluyuz.

 

Korona durduramadı

Gün geçtikçe Katy yeni albümüyle ilgili detayları paylaşmaya devam ediyor. Koronavirüsün ona engel olmasına izin vermeden albüm çalışmalarını sürdürdü. Ancak başta albümü bu yıl çıkarıp çıkarmama konusunda çok düşünmüş. Kararını netleştirmesine albümdeki “Teary Eyes” şarkısı yardımcı olmuş. “Şarkı gözyaşlarınla dans etmekle ilgili. Ben de, ‘Vay canına gerçekten yankılanıyor’ diye düşündüm. Bu parça için heyecanlıyım. Hepsi için heyecanlıyım. Bu albümü yayınlamam gerekiyor” sözleriyle kararını açıklıyor.

 

Kızına besteledi

Hamileliği sonrası şarkıcının müziğinde de değişiklikler olacak gibi görünüyor. Müzik tonunu bir tık daha yumuşatan Katy, “What Makes a Woman” adlı şarkıyı yakın zamanda doğacak kızına yazdığını şu şekilde açıklıyor, “Gelecekteki çocuğum için sahip olduğum bir umut bu şarkı. Hayallerinin, ne olmak istediğinin ya da kim olduğunu düşündüğü konusunda herhangi bir sınırlaması olmaması gerektiği hakkında. İsterse her şeyi deneyebilir, neyin uygun olduğunu anlayabilir. Bu şarkı benim için önemli ve onun için de öyle.”

 

Albümün konukları

Katy’nin yeni albümü için gün sayıyoruz ancak albümle ilgili yine de kafamızda birçok soru işreti var. Albümdeki şarkı isimleri dışında pek bir bilgi paylaşılmadı. En çok merak edilen de, bu albümde Katy’e eşlik edecek şarkıcıların kimler olacağı. Tabii ortak çalışmalar varsa. Bu konuda Katy’nin ağzını bıçak açmıyor. Barışmalarının ardından birçok hayran Katy ve Taylor Swift’in düetini sabırsızlıkla bekliyor. Bu düetin Taylor’ın son albümü “Lover”da gerçekleşmesi beklenirken, Katy’i sadece şarkıcının klibinde yer aldı. Bu kez gözler Katy’nin albümüne çevrildi. Şarkıcı bu konu hakkında, “Hayır, doğru değil. Ama hayranlar gelecekte böyle bir şey olması için kesinlikle heyecanlı. Ben de her zaman açığım” diye konuşarak, söylentileri yalanladı. Sence Katy sürpriz yapmak için bu haberi yalanlamış olabilir mi? Gerçeği bu ay öğreneceğiz.

Yorum Yapın