Manşet Ünlüler

Melanie ve müritleri

Melanie Martinez, kendisini yeni müziğine adadığından beri sesini duyamıyoruz. Onun yokluğunu aratmayacak sanatçıları keşfetmeye var mısın?

Melanie Martinez, kendisini yeni müziğine adadığından beri sesini duyamıyoruz. Onun yokluğunu aratmayacak sanatçıları keşfetmeye var mısın?

Yazı İrem Naz Güvel

Onu seven bunu da sever

Melanie gibi farklı dünyadan geldiğine inandığımız sanatçıları dinleyip yeni bakış açısı kazanabilirsin:)

Halsey

Sahne adını gerçek ismi Ashley’nin anagramından alan Halsey, klipleri ve şarkılarıyla anında dikkatleri üstünde topluyor. Yıllar içinde sarıdan maviye, uzundan kısaya kadar saçlarını değiştirdi ama müziğinden hiç ödün vermedi. Klibinde Tyler Posey’nin yer aldığı “Colors”, “Gasoline” ve “Bad At Love” şarkıları favorilerimiz.

Melanie ile benzerlikleri: O da Melanie gibi şarkılarında geçmişinde yaşadıklarından ilham alıyor. Bu yüzden ilk albümünde yarattığı distopik evren akıl sağlığının bir göstergesiymiş.

Marina and the Diamonds

Marina kendisini, BBC’nin düzenlediği “Sound of 2010” yarışmasında ikinci olarak tanıttı. Rengarenk klipleri ve çarpıcı şarkı sözleriyle hem mutlu hem de duygusal anlar yaşatmayı başarıyor. Öne çıkan “Oh No!”, “Froot” ve “Teen Idle” şarkılarında insanların kırılgan taraflarını sözlerine yansıtıyor.

Melanie ile benzerlikleri:Melanie’nin “Cry Baby” adında bir alt benliği varsa Marina’nın da “Electra Heart”ı var. Pamuk şekeri kıvamındakiklipleriyle Melanie ile bağ kuran sanatçı, aynı onu gibi tozpembehayatların arkasındaki karanlığı ortaya çıkarıyor.

Lana Del Rey

Melankolinin kraliçesi Lana için Melanie’nin üst modeli diyebiliriz. Derinden gelen sesi ve şarkı sözleriyle ayrılık ve varoluş acılarınıiliklerimize kadar hissettiriyor.İlk albümü “Born to Die”dan son albümü “Lust for Life”a kadar evrelerden geçen müziği kalpleri kırmaya devam ediyor.

Melanie ile benzerlikleri: İki sanatçı da dark pop yapıyor. Şarkıları Melanie’ye göre daha dramatik ancak ikisi de üzgün ruhlara nasıl hitap edeceklerini iyi biliyorlar.

Charli XCX

Genç yaşında şarkı sözleri yazmaya başlayan Charli, “Aynı Yıldızın Altında”nın soundtrack’inde “Boom Clap” şarkısını seslendirerek geniş kitlelere ulaştı. “Break The Rules” ve “Out Of My Head” gibi eğlenceli ve modern zamanın asi kızlarına ses olmaya özen gösteriyor.

Melanie ile benzerlikleri:Charli deli doluluğu ve enerjisiyle Melanie ile benzerlik gösteriyor. Hatta şarkıcı, Melanie’yi kendi radyo programı “The Candy Shop”ta ağırlayarak merak ettiklerini sorma şansı yakaladı. 

Poppy

Poppy’nin adını çok farklı bir şekilde duymuş olabilirsin. Illuminati ile olan bağı sebebiyle bir dönemin en popüler isimlerden biriydi.Hemen hemen her klibinde yer alan Illuminati simgeleri üçgenler ve gözler,şarkıcının zaman zaman yeteneğinin önüne geçse de çilekli süt tadında bir sesi var.

Melanie ile benzerlikleri:Melanie’yi anlamakta zorlanıyorsan Poppy’de kafan iyice karışacak. Özellikle Poppy’nin yaptığı göndermelerleIlluminati’nin bir parçası mı hala karar verebilmiş değiliz. Şeker kız görünümünün altında karanlık detaylar yatıyor.

Yorum Yapın