Genel Manşet Sinema

Marvel matinesi

Sinemalar açılır açılmaz beklediğimiz birçok film vizyona girmeye başladı. Bu iki Marvel filmi izleyiciyle buluştu.

Yazı İrem Naz Güvel

Venom: Zehirli Öfke 2

Oyuncular: Tom Hardy, Michelle Williams, Woody Harrelson, Naomie Harris, Stephen Graham

Konusu: Marvel Comics karakterlerinden Venom’un hikayesi yeniden beyaz perdede. “Venom: Zehirli Öfke 2” 2018 yapımı “Venom”un devamı niteliğinde. Film, ilk filmindeki olayların bir yıl sonrasında geçiyor. Araştırmacı gazeteci Eddie Brock, ona insanüstü yetenekler veren uzaylı yanı Venom ile hayata uyum sağlamak için mücadele ediyor. Eddie, Carnage adlı Venom’a benzer uzaylı bir parçayı içinde bulunduran seri katil Cletus Kasady ile röportaj yaparak, gazetecilik kariyerini yeniden canlandırmaya çalışıyor. Ancak işler hiç de umduğu gibi gitmiyor.

Neden izlemelisin?

Tom Hardy muhteşem oyunculuğuyla bir kez daha Venom’a hayat veriyor.

Venom karakterini canlandırdığı gibi filmin senaryosunda da Tom’un katkısı var. Böylece Tom, Christopher Reeve, Paul Rudd ve Ryan Reynolds’dan sonra rol aldığı çizgi roman filminde senarist olarak adı geçen dördüncü oyuncu oldu.

Filmin yönetmenliğini “Avengers” ve “Maymunlar Cehennemi” gibi filmlerden tanıdığımız oyuncu Andy Serkis yönetiyor. Fantastik filmlere alışık olan Andy’den kötü bir film çıkmayacağını düşünüyoruz.

 

Shang-Chi ve 10 Yüzük Efsanesi

Oyuncular: Simu Liu, Awkwafina, Tony Chiu-Wai Leung, Michelle Yeoh, Benedict Wong

Konusu: 2001 yılında hazırlıklarına başlanan film, tam 20 yıl sonra izleyiciyle buluşuyor. “Shang-Chi ve On Yüzük Efsanesi”, Marvel Comics karakteri Shang-Chi’ye dayanan yeni bir süper kahraman filmi. Shang-Chi, gizemli On Yüzük organizasyonunun ağına çekilince geride bıraktığını düşündüğü geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalır.

Neden izlemelisin?

“Shang-Chi ve On Yüzük Efsanesi”, Marvel’ın Asyalı bir kahramanı merkezine alan ilk süper kahraman filmi olacak.

Bu, Shang-Chi’ye hayat veren Simu Liu’nun ilk başrolü. Oyuncu daha önce hep yan rollerde ekran karşısına çıktı.

Film, Marvel Sinematik Evreni’nin 25. filmi olma özelliğine sahip.

Yorum Yapın