Manşet Ünlüler

Limit yok

Gök gürültüsü tanrısı Thor diğer adıyla Chris Hemsworth, “Chris Hemsworth: Limitlesss” adlı belgeselde çeşitli zorluklara göğüs gererken, sağlığıyla ilgili önemli bir gelişme de yaşandı.

Yazı İrem Naz Güvel

Gerçek bir Thor

National Geographic imzalı, altı bölümlük dizi “Chris Hemsworth: Limitlesss”,  Disney+’da yayınlandı. Dizi, oyuncu Chris Hemsworth’un uzmanlar, bilim adamları ve doktorlar tarafından tasarlanan bir takım fiziksel ve zihinsel zorlukla dolu yaşam mücadelesini izleyiciyle buluşturuyor. Bu diziyi izlerken Chris’in neden Thor için en iyi seçim olduğunu bir kez daha anladık.

 

Zorluklar arttı

Oyuncunun belgeselde yaşadığı zorunluklar herkesin kaldırabileceği türden değil. Programın amacı, daha uzun süre, daha sağlıklı bir şekilde yaşayabilmenin farklı yollarını bulmak. Chris de gücünü en üst düzeye çıkarmak, dayanıklılık oluşturmak, hafızasını güçlendirmek ve ölümlülükle yüzleşmek için Norveç fiyordunda sörf yaptı, kendisini 80 yaşında hissettiren bir takım elbise giydi ve dört günlük oruç tuttu. Bu mücadelelerin sonunda oyuncu, hayata bakış açısını değiştirdiğini, çok şey öğrendiğini ve bunun dizi aracılığıyla izleyicilerin de yaşayabileceğini söyledi.

 

Marvel araya girdi

Dizideki mücadeleler zorlu olunca sakatlık da kaçınılmaz oluyor. Çekimlerdeki bir tırmanış sırasında, Chris ayak bileğini burktu ve bu Marvel’ı endişelendirdi. “Bir iple 100 fit’e kadar tırmanmam gerekiyordu. ‘Thor’un çekimlerinden çıkıp sete gelmiştim. Antrenörüm bana baktı ve ‘Berbat durumdasın. Bu şimdiye kadar yaptığın en zor şey olacak’ dedi. Antrenmana başladım ve ayak bileğimi burktum. Marvel hemen devreye girdi. Bu dizinin beni neredeyse öldürebileceğini düşündüler ve ‘Thor’un çekimlerinden sonra diziye devam etmem konusunda yapımcılarla görüştüler. Ama bu zorluk, güçle ilgili değil, ayağa kalkmakla ilgiliydi. Bu yüzden bunu yapma cesaretini kendimde buldum” diye Chris, çekimlere nasıl devam ettiğini anlatıyor.

 

Oyunculuğa ara verdi

Dizi sürecinde Chris birçok testten geçti. Bu testlerden biri, oyuncunun Alzheimer genleri taşıdığını ve ilerde bu hastalıkla mücadele etme riskinin yüksek olduğunu ortaya çıkardı. Bunun ardında oyuncu, ailesiyle daha fazla zaman geçirmek için kariyerine kısa bir ara vereceğini açıkladı. Chris, bu durumu dramatize etmemek için elinden geleni yaptığını söyleyip şu şekilde devam ediyor: “Başlangıçta uzun ömrün keşfine odaklanan ve eğlenceli olması gereken dizi, düşündüğümden daha dokunaklı ve önemli hale geldi. Oyunculuktan tam anlamıyla istifa ettiğim söylenemez. Hastalığın olasılığı içimde bir şeyi tetikledi ve biraz ara vermem gerektiğini hissettim.” Umarız Chris sağlığına bir an önce kavuşur!

 

Yorum Yapın