Kültür Mantarı Manşet

Las Encinas karıştı!

“Elite”te 6. sezonu geride bıraktık! Dizinin yeni sezonunda neler yaşanmış diye hafızalarımızı tazelerken, gelecek sezona dair haberleri de inceledik.

Yazı İrem Naz Güvel

 

Her şey değişti

“Elite”in bu sezonu, diğer sezonlarına göre daha farklı! Çünkü asıl hikayenin yanı sıra dizi bu sezon ırkçılık, cinsiyetçilik, aile içi şiddet ve LGBTI+ gibi daha gerçekçi konulara değindi. Karakterlerin bozuk sisteme karşı ayağa kalkmasını ve mücadele etmesini izledik.

Omar geliyor!

Altıncı sezonun duyurusu yapılırken, bu sezonun dizinin final sezonu olacağı olarak yapılmıştı. Ancak bir süre sonra bu düzeltildi ve dizinin yedinci sezonuyla geri döneceği resmi olarak duyuruldu. Hem de büyük bir sürprizle! İlk sezonda Omar Shanaa karakterini canlandıran Omar Ayuso, “Elite”in ilk beş sezonunda yer aldı. Ancak beşinci sezonun sonunda diziden ayrıldı ve altıncı sezonda onu hiç izlemedik. Ve şimdi Omar, diziye geri dönüyor. Bakalım bu geri dönüş, dizideki dinamikleri nasıl etkileyecek.

Kadro yeniden değişti

Her iki sezonda bir, dizinin kadrosu değişiyor. Gelecek sezonda Blanco kardeşler Carla ve Martina ile Manu’ya veda edeceğiz görünüyor. Henüz resmi bir açıklama olmasa da yeni sezonda geri dönecek oyuncuların Valentina Zenere, André Lamoglia, Adam Nourour, Ana Bokesa, Carmen Arrufat, Álvaro de Juana, Alex Pastrana ve Ander Puig’in olacağı konuşuluyor.

Zaman tüneli

“Elite”in altıncı sezonunda neler olduğunu bölümlere bakarak hatırlayalım!

Anxiety

Son yıllarını tekrarlamak zorunda kalan Blanco kardeşler, ailelerinin yükünün üstlerinde taşımamaya kararlıdır. Bölümde Isa’nın yeni gece kulübü, büyük bir partiyle açılır.

Selfies

Isa’nın saldırganlarına açtığı davada yeni bir gelişme yaşanır. Ari, Nico’yu bir içki içmeye davet ederken, Patrick de bir fedakarlık yapmak zorunda kalır.

Naked

Isa’nın arkadaşları onu desteklemek için toplanırlar. Mencía da Sara ve Raúl’un ilişkisini merak etmeye başlar.

War

Ekip, Cruz’un şampiyonluk maçında bir tartışma yaşar ve bu olay bir trajediyle sonuçlarını. Sara ise acı verici bir karar alır.

Mourning

Javi, Isa’nın karşısına “Hayır” diyemeyeceği bir fikirle çıkar. Patrick, Ivan’ı teselli etmekte zorlanırken Raúl de Saraul’u geride bırakmaya hazır değildir.

Tina

Ivan duygusal olarak rahatlamanın peşindedir, Sara eski rutinlerine geri döner ve Ari de bir cevap arayışına girer. Isa, Nico’ya bir iş teklifi eder ancak Nico’nun şüpheleri vardır.

Masks

Isadora House’daki özel bir gecede Isa, Dídac’ın yeni bir yanını görür ve bu durum Las Encinas öğrencilerini duygusal açıdan zor bir duruma sokar.

Separation

Hala önceki gecenin etkisinde olan Ari, kardeşlerini korumanın ağır sorumluluğunu üstlenir. Hugo sonunda geçmişte yaptıklarının acısını çeker.

Yorum Yapın