Kore Manşet Ünlüler

Kwangya’ya dönüş

Aespa, “My World” albümüyle geri dönerken, grubun geçmişten bugüne tüm geri dönüşlerini inceliyoruz.

 

Black Mamba

“Black Mamba”, Aespa’nın çıkış şarkısı. Bu şarkıyla grubun Kwangya adlı dünyasını, sanal karakterlerini, onlara yardım eden Nævis’i ve azılı düşmanları Kara Mamba ile tanışıyoruz.

 

Next Level

Grup, Kara Mamba olarak adlandırılan kurgusal kötü adama karşı mücadelelerine devam ediyor. “Next Level”da, kızlar bir sonraki seviyeye geçerek Kara Mamba’yı durdurmak için Kwangya’ya gidiyorlar. Ayrıca şarkı altyapısını, 2019 yapımı “Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw” filminin soundtrack’inden alıyor.

 

Savage

“Savage” ile Aespa’nın yeni bir boyuta girdiği duyuruldu. Grup şarkıda, Nævis’in hafızasını nasıl kaybettiğini ve tek amaçlarının onu diriltmek olduğunu anlatıyor. Bu süreçte üyeler, sanal karakterleri ae’lerine ihanet ederek vahşileşiyorlar.

 

Dreams Come True

Grup bu şarkıda, aşkları ve kaderleriyle hayallerinin nasıl gerçekleştiğini anlatıyor. “Dreams Come True”, kızların “uzaylı rap”i dediği bir rap türü de içeriyor. K-pop efsanelerinden BoA, şarkının prodüksiyonu ve koreografisi üzerinde üyelere yardım etti.

 

Girls

Aespa’nın aynı adlı ikinci mini albümünün ana şarkısı “Girls”, bir elektronik-pop parçası. Klipte grup, dünya barışını geri getirmek için Kwangya’yı eski haline getirmeye ve Kara Mamba’yı yok etmeye çalışıyor. “Girls”ün klibi çok önemli çünkü Kara Mamba sonunda yeniliyor.

 

Life’s Too Short

Grubun ilk İngilizce şarkısı “Life’s Too Short”, “Black Mamba” ve “Savage” da dahil olmak üzere diğer şarkılarının aksine, bilimkurgu hikayelerine değinmiyor. Bunun yerine, üyeler hater’larına cevap vermeyi tercih ediyor.

 

Welcome To My World

“Welcome to My World”, Aespa’nın 3. mini albümü “My World”ün çıkış şarkısı. SM Entertainment, şarkıyı, “Rüya gibi gitar riff’leri ve büyük bir orkestrasyon içeren alternatif bir pop şarkısı” olarak tanımlıyor. Giselle, “Şarkıda daha duygusal ve müzik odaklı bir yanımızı da ortaya çıkarıyoruz” diyerek dördünün de şarkıyı gerçekten çok sevdiğini ekliyor.

Yorum Yapın