Genel Manşet Sinema

Kraliyet düğünü

“Descendants” hayranları, Auradon’a geri dönmeye hazır olun! Serinin animasyon türündeki dördüncü filmi “Descendants: The Royal Wedding”de Mal ve Ben’in düğününe davetliyiz.

 Kötü çocuklar

İlk “Descendants” filmiyle 2015’te tanıştık ve hemen hayran olduk. Disney’in en korkulan kötü karakterlerinin çocuklarının maceralarını anlatan film çok sevilince hemen ardından iki devam filmi de geldi. Başrollerinde yer alan Dove Cameron, Booboo Stewart, Sofia Carson ve Cameron Boyce, seri boyunca rollerini başarıyla canlandırdı. Her filmde çıtayı yükselten seri çok güzel ilerlerken maalesef acı bir ayrılık yaşandı. 2019’da Carlos’u canlandıran Cameron Boyce hayatını kaybetti. 2019’da yayınlanan üçüncü filmin ardından hayranlar başka bir filmin vizyona girip girmeyeceğini merak etmeye başladı. Şimdi nihayet bu sorularına cevap aldılar.

Davetsiz misafir

İlk üç filmden farklı olarak yeni film animasyon olarak çekildi. “Descendants: The Royal Wedding” uzun zamandır beklediğimiz Mal ve Ben’in düğününü anlatıyor. Çift arkadaşları ve aileleri ile destansı bir düğün yapmaya hazırlanırken işler pek de umdukları gibi gitmiyor. Çünkü bir anda çıkagelen Hades her şeyi mahvetmekle onları tehdit ediyor.

Spin-off olasılığı

Henüz dördüncü filmin duyurusu yapılmadan önce Dove, filmin geleceği ile ilgili konuşmuştu: “Dürüst olmak gerekirse, Disney’e borçlu olmayan bir oyuncu olarak, yarattıkları markadan yararlanmalarının akıllıca olacağını düşünüyorum. Belki daha genç karakterlerle bir spin-off yapmak akıllıca olabilir. Disney’in bu dünyanın gerçekten hiç bitmediğini, sonsuza dek sürdüğünü ve olasılıkların sonsuz olduğunu söyleme konusunda çok net olduğunu biliyorum.”

Carlos olmayacak

Animasyon filmde orijinal “Descendants” kadrosunun tümü rollerini yeniden canlandıracak daha doğrusu seslendirme yapacak. Disney Channel, “Cameron Boyce’un canlandırdığı Carlos karakterinin yokluğu hikayede yer bulacak ve Cameron’ın anısı filmde onurlandırılacak” diye açıklama yaptı. Filmde Evie karakterine hayat veren Sofia bu konu hakkında, “Carlos karakterini geri getirmiyorlar ama Cameron’ı onurlandırıyorlar. ‘Descendants 3’ten beri hayranlar yeni bir bölüm istiyorlar ve bence bu, yapılacak en doğru şey” dedi.

Cameron’sız çekim

Animasyon da olsa eminiz Cameron olmadan yeni film üzerinde çalışmak ekibi oldukça zorlanmıştır. Sofia, “Hayranlarımız dünyadaki en olağanüstü kişiler ve bu seriyi seviyorlar. Bu onlar için çok şey ifade ediyor. Bu yüzden ‘The Royal Wedding’ gerçekten onlara adanmış özel bir animasyon. Bunu Cam olmadan yapmak bizim için çok zordu. Umuyoruz ki insanlar bunu izlediğinde mutlu olurlar. Karakterlere ve tabii ki Cam’imize bağlı hissederler. Gerçekten onsuz bir live-action yapmayı hayal bile edemezdim. Ne kadar zor olduğu hakkında hiçbir fikriniz yok” diye yaşadığı zorlandıklardan bahsediyor.

Yorum Yapın