Kore Manşet

Kod kırıldı

Muhteşem bir geri dönüş yapan Twice yine beklenen fazlasını sunuyor.  Çıkış şarkıları “Talk That Talk” birçok şifreyi ortaya çıkarıyor ve hayranlarından bunu çözmesini istiyor.

 

Yazılım hatası

“Between 1&2”, Twice’ın 11. mini albümü. Bu albümün çıkış parçası “Talk That Talk”, daha önce grubun “Knock Knock” ve “The Feels” gibi bazı single’larını besteleyen Lee Woo-min tarafından bestelendi. Grup üyelerinden Dahyun, şarkının 2000 yılını hatırlatan bir retro pop şarkısı olarak tanımlayarak, şarkının bağımlılık yapacağını belirtti. Jeongyeon ise şarkının konseptini 2000’den sonra eski bilgisayar ve yazılımlarında görülen ve tarih ve zamanla ilgili işlemlerde hatalı sonuçlara yol açan bir yazılım hatası olan Y2K’ye benzetiyor.

Şarkıları yazdılar

“Between 1&2”nun şarkı listesine baktığında birçok şarkının üyeleri tarafından ortaklaşa yazıldığını görebilirsin. Bunların arasında grubun lideri ve ana vokalisti Jihyo tarafından yazılan ve bestelenen B-sdie şarkısı “Trouble” var. Mini albümdeki “Gone” ve “When We Were Kids” şarkılarını ise rapçi Dahyun tarafından ortaklaşa yazılmış.

Gizli detaylar

“Talk That Talk”ın klibindeki gizli detayları incelemeye var mısın?

Once ve Twice gezegenleri

Klipte, Dahyun ve Chaeyoung, “Once Planet” ve “Twice Planet!” adlı birkaç gezegeni yakından takip ettiği görülüyor.

“Between 1&2”ya gönderme

Mina ve Sana, yeni albümleri “Between 1&2”ya gönderme yapan “Between Once & Twice” etiketli paint benzeri bir dosyanın önünde poz veriyorlar.

Twice’ı kodla

Klipte kısa bir süreliğine Chaeyoung’un üstünde “Bir kez düşün, iki kez kodla” yazısı, yani “Think once, code twice” görülüyor. Bir kez daha Once ve Twice’ın bağına gönderme yapılmış.

QR kodu okut

Klibin son sahnesinde bir QR kod ekranda beliriyor. Bu kodu okuttuğunda Twice’ın ilk Instagram gönderisi ekranda beliriyor. Bu gönderi aynı zamanda, grubun fandom adını Once olarak açıkladığı 3 Kasım 2015’e aitti.

Eski şarkılar

“Talk That Talk” şarkı sözlerinde “Yes or Yes” ve “More and More” gibi eski şarkılarından birkaçına gönderme yapıldığı fark ediliyor.

Kod: 151020

Klipte birçok kod karşımıza çıkıyor. Bunları tek tek çözeceğiz. Kodlardan ilki Tzuyu’nun 151020 kodlu diski yakaladığı sahne. Bu kod, Twice’ın çıkış tarihi olan 20 Ekim 2015’e göndermede bulunuyor.

Kod: 170217

170217 kodu grubun 17 Şubat 2017’de gerçekleşen ilk konserine atıfta bulunuyor.

Kod: 160505

Grubun lideri Jihyo, klipte Twice’ın ilk birincilik aldığı 5 Mayıs 2016 tarihini temsil eden 160505 koduyla görünüyor.

Kod: 171014

14 ve 15 Ekim 2017’de Twice’ın “Once Begins” adlı ilk Once hayran buluşması gerçekleşti. Klipte bu kodu Dahyun kullanıyor.

Kod: 151103

En anlamlı kod 151103 ise 3 Kasım 2015’i temsil ediyor. Bu tarih Twice’ın fandomunu Once olarak duyurduğu tarih. Klipte ise Jeongyeon, bu kodu bilgisayara giriyor.

 

Yorum Yapın