Kore Manşet Ünlüler

Kendini özgür bırakıyor

Uzun zamandır beklenen solo çıkışını nihayet gerçekleştiren Jimin, cesur şarkı sözleri ve anlattığı hikayelerle kendi özgürlüğünü de ilan ediyor. “Face” albümüyle ilgili merak edilenleri Jimin’den öğrenelim.

 

Albümün adı neden “Face”?

“Bu albümde kendime dönüp bakıyorum. ‘Face’ kelimesinin birçok farklı anlamı olduğunu duydum. ‘Yüz’ anlamının yanın sıra fiil olarak ‘yüzleşmek’ anlamına da geliyor. Bu yüzden, bu yeni yolculuğa başlamak için kendime dönüp tamamen kendimle yüzleşmem gerektiğini düşündüm. Böylece albümün adını ‘Face’ koydum.”

 

Jimin albüm için ne dedi?

“Bu albüm, kendime nasıl baktığımı ve üstesinden nasıl geldiğimi anlatıyor. Dinleyiciler ‘Face’de ifade etmeye çalıştığım duyguları anlarsa, ‘Albümümüm başarılı oldu’ diyebilirim.”

 

“Face-off” şarkısının başındaki karnaval melodisi neyi temsil ediyor?

“Aslında belirli bir anlamı ve önemi yok. Ama bu şarkı üzerinde çalışırken, yapımcılar ve ben farklı enstrümanlarla oynamaya başladık. Dinlediğinizde bu şarkının çok yoğun, asi ve çok fazla öfke içerdiğini fark edebilirsiniz. Ama karnaval sesiyle şarkıya başlamak, şarkının geri kalanıyla tam zıt olacaktı. Bu yüzden yapımcılar, şarkıya bu şekilde başlarsak biraz paradoksal ve ironik bir hava katabileceğimizi söylediler. Ben de kabul ettim.”

 

Albüm için şarkı sözü yazmak nasıldı?

“Aslında lafı dolandırmak ya da dolaylı olarak bir şeyler söylemek konusunda iyi değilim ve bu, şarkı sözleri yazma konusunda da geçerli. Tam olarak iki yıl önce nasıl hissettiğim duyguları bire bir yazdım.”

 

“Like Crazy” şarkısını hangi filmden esinlendi?

“YouTube’da Breakbot’un ‘In Return’ şarkısıyla, ‘Like Crazy’ filminin kliplerinin karışımından oluşan bir videoya rastladım. ‘Bu da ne?’ dedim ve bu, beni filmi izlemeye yöneltti. Filmin çok romantik ve tatlı olacağını düşünmüştüm ama aslında çok gerçekçi ve sade bir ayrılığın tasviri olduğu ortaya çıktı. Albümün ana şarkısı hakkında konuşurken birden aklıma bu film geldi ve yapmak istediğimiz şarkı türüne çok yakışacağını düşündüm. Bu yüzden filmi tekrar izledim ve farklı ilham noktalarını şarkıya dahil ettim. Parçanın başında ve sonunda tam olarak söylemek istediğimi ifade eden bazı ilginç diyalog alıntıları da bulunuyor.”

 

Albümle kendini nasıl ifade ediyor?

“Her şarkı farklı duyguları yansıttığı için, bu duyguları olduğu gibi ifade etmek istedim. Albümün ilk bölümünde öfke var. Ana parça ‘Like Crazy’ mutlu hissettiriyor ama içinde yalnızlık da var. Ayrıca, ana parça ve ‘Set Me Free Pt. 2’ birbirinden tamamen farklı. Bu zıtlığı oluşturmak hoşuma gitti.”

Yorum Yapın