Kore Manşet Ünlüler

Kelebek etkisi

Twice ikinci İngilizce şarkısı “Moonlight Sunrise” ile aşklarını haykırırken gelecek projelerini de açıkladı.

Yazı İrem Naz Güvel

 

Kilidi kırıyorlar

“Moonlight Sunrise” şarkısı, grubun “Talk That Talk” single’ının yer aldığı 11. mini albümleri “Between 1&2”nin yayınlanmasından yaklaşık beş ay sonra geldi. Şarkının klibinde kızlar, bir grup renkli kelebek tarafından takip ediliyor. Aynı zamanda bu kelebekler, kalplerinin kilidini açmak için anahtarın nerede olduğuna dair üyelere ipucu veriyor.

 

Kız dayanışması

Jihyo ve Nayeon, Los Angeles’taki turneleri sırasında şarkıyı oluşturduklarını söyledi: “Turne sırasında ay ışığı altında performans sergiledik. Bu şarkının bestecisi de oradaydı. Performansımızı o kadar güzel buldu ki, bu şarkının ilham kaynağı olarak bu görüntüyü ele aldık. Umarım şarkı hayranlarımıza birlikte geçirdiğimiz o güzel geceyi hatırlatabilir.” Şarkının yazımında başka bir kız grubunun da parmağı var: Citizen Queen. Grup, şarkıyı ​Earattack ve Lee Woo Hyeon ile yazdı. Amerikalı kız grubu, Twice başta olmak üzere birçok K-pop grubunu yakından takip ediyor. “Moonlight Sunrise”ın Once tarafından çok beğenilmesi Citizen Queen üyelerini çok mutlu etmiş.

 

Ay ışığı ve gün doğumu

“Moonlight Sunrise” ile kızlar, sevdikleri kişiye duydukları tutkuyu dile getiriyor. Üyeler, şarkının ilk yarısında partnerlerinin gün doğumu gibi gecelerini aydınlatan ay ışığı olduklarını ve ikinci yarısında da karşılıklı aşkın güzelliğini dile getiriyorlar. Ay ışığı ve gün doğumu, şarkıda farklı anlamlarda birçok kez tekrarlanıyor. Ay ışığı kızları ve gün doğumu da sevdiklerini sembolize ediyor.

 

Geri dönüşler arttı

Twice, ikinci İngilizce şarkılarından kısa bir süre sonra bir müjde daha verdi. 12. mini albümleri “Ready to Be” ile yakında geri dönecekler. Bunu takiben ,bu yıl dünya turuna da çıkacaklar. Aynı zamanda Momo, Sana ve Mina’dan oluşan, Twice’ın ilk Japon alt birimi de çıkış yapacak. MiSaMo olarak bilinen bu Japon alt grubu, “Liaison: Children’s Heart Clinic” adlı dizi için “Bouquet” şarkısını seslendirdi. 2023, Twice için oldukça yoğun olacak.

 

Yorum Yapın