Genel Manşet Müzik Ünlüler

Kalbimizi “Adele”iyor

“19”, “21”, “25”ın ardından Adele yeni albümü “30” ile bir kez daha kalbimizi milyonlarca parçaya ayırmak için döndü. Üstelik bu albüm diğerlerine göre bolca göz yaşı barındırıyor.

Yazı İrem Naz Güvel

“30”un acısı

2015’te yayınladığı “25” albümünden sonra uzunca bir ara veren Adele, yeni albümüyle nihayet karşımızda. Bir Adele albümünde beklenen her şey “30”de var. Şarkıcı daha albümünü dinletmeden şarkılarında boşanmasının etkilerini bolca göreceğimizi söyledi. Hatırlatalım şarkıcı, Simon Konecki ile olan evliliğini 2019’da sonlandırdı ve çiftin Angelo adında bir çocukları da var. Yaşadıklarını müzikle atlatmak isteyen Adele boşanmanın ardında kendisini stüdyoya kapattı ve işte karşında “30”.

“Mutlu değildim”

Heyecanla beklenen albümün çıkış parçası “Easy On Me”yi hayatının en çalkantılı döneminde yazmış. “İkimiz de kendi yolumuzda öylece saplanıp kalmışken / Bir şeylerin değişme ihtimali yok / Ne kadar denediğimi inkar edemеzsin” sözleriyle Adele, doğrudan eski kocası Simon Konecki’ye hitap ediyor. Çabalarına rağmen ilişkilerinin nasıl “sıkışmış” olduğunu ve tamir edilemez olduğunu şu şekilde açıklıyor: “Sıkıntılı bir süreçten geçiyordum ve mutlu değildim. İkimiz de yanlış bir şey yapmadık. Birbirimizi incitmedik. Sadece oğlumun beni gerçekten sevdiğini ve sevildiğini görmek istedim. Bu benim için çok önemli.”

Angelo için

“Easy On Me”nin nakaratında şarkıcı, boşanmasının ardından oğlu Angelo’ya sesleniyor. Ondan “üstüne gelmemesini”, zor ve üzücü bir süreç yaşadığını ve bu gibi şeyleri onun yaşındaki birine anlatmanın güçlüğünü anlamasını istiyor. “Bu şarkı aracılığıyla, kim olduğumu ve neden kendi mutluluğumun peşinde tüm onun hayatını gönüllü olarak yok etmeyi seçtiğimi açıklamak istedim” diye Adele, oğlundan babasını terk ettiği için af dilediğini açıklıyor. Şarkıyı yazarken ve kayıt için seslendirirken gözlerinin dolduğunu itiraf eden Adele devam ediyor: “Üzücü olduğu kadar gerçekten umut verici bir şey var. İçinde bir umut unsuru var ve bu da bana umut verdi çünkü 2019’un başında sınırdaydım.”

“Hello” yansımaları

Adele “Easy On Me”de, daha önceki klibi “Hello”yu yöneten Xavier Dolan ile bir kez daha bir araya geliyor. Bu sebeple klibin, “Hello” ile birçok benzerlik taşıması bizleri şaşırtmıyor. Klipte Adele’in terk ettiği ev, aslında “Hello”da taşındığı ev. Her ikisi de siyah beyaz olarak çekildi ve Adele, cep telefonunda gizemli biriyle konuşuyor. “Hello”nun yanı sıra, şarkıcının boş bir odada sandalyede otururken şarkı söylediği kısım “Rolling in the Deep” videosuna benzetildi.

Yorum Yapın